Neįgaliesiems

Išsami G. Lukjančukė – apie sugrįžimą į moterų rinktinę, pasikeitusią rutiną po dukters gimimo bei žaidimą naujoje pozicijoje

Lietuvos moterų rinktinės pagrindine vartų sarge jau ne vienerius metus su šiokia tokia pertrauka yra patyrusi vartininkė Greta Lukjančukė.

Kiek anksčiau G. Lukjančukė buvo nuolatinė ir nekeičiama rinktinės vartininkė, tačiau 2020-aisiais ji turėjo futbole padaryti pertrauką. To priežastis – labai paprasta: futbolininkė tapo mama.

Šiame sezone ji grįžo į aikštę, o netrukus – vėl buvo kviečiama ir į moterų nacionalinę rinktinę.

„Atrodo, kad viskas pasikeitę, bet kai grįžtu – atrodo, kad viskas lygiai taip pat, tarsi niekur nebuvau dingusi ir grįžau vos po kelių mėnesių.

Vasarą pradėjau sportuoti su „Gintros“ komanda, tas gal įvedė į režimą. Į rinktinę atvažiavau jau įsivažiavusi, nors rinktinė ir yra visiškai skirtingas dalykas nei klubas“, – pasakojo geriausia Lietuvos 2019-ųjų futbolininkė.

Futbolininkės vyras – žinomas Lietuvos futbolo teisėjas Manfredas Lukjančukas, žaidėjos giminėje – ir daugiau su sportu susijusių žmonių, tad ar dukrelės ateities profesija jau nulemta? Žaidėja į šį klausimą atsako juokdamasi.

„Na taip, tarsi užprogramuota, kad bus futbolininkė (juokiasi – red.). Tiek visko priplanuota, tačiau ką ji norės – tą ir darys. Žinoma, smagu pamatyti, kai vaikas jau ima tą kamuolį, spardo, mėto. Žiūrėsime, kaip bus ateityje, ko ji norės – tą ir leisime“, – pasakojo rinktinės senbuvė.

Po pertraukos grįžusi į futbolą, ji visų pirma stojo ne į vartus, o su dublerine „Gintros“ komanda startavo LMFA Pirmos lygos varžybose, kur save atrado… atakos smaigalyje. Ten jai sekėsi neblogai ir futbolininkė tapo viena geriausių diviziono žaidėjų.

„Treneris man kažkada buvo sakęs, kad galėčiau būti ir gera žaidėja. Norėjau didesnio fizinio aktyvumo, o vartuose tos veiklos nėra tiek daug. Pasikalbėjau su trenere, sakiau, kad noriu žaisti, ji sutiko, taip viskas ir gavosi.

Žinoma, vartuose stovėti man patinka, ten atrandu tą malonumą, bet buvo smagu pajausti ir tą kitą pusę“, – mintimis dalinosi G. Lukjančukė.

Video interviu ji taip pat papasakojo apie Šiaulių „Gintros“ ekipos perspektyvas, pagrindinės vartininkės statusą rinktinėje bei akistatas su pajėgiomis Europos komandomis.

*****

Lietuvos rinktinė jau antradienį pasaulio čempionato atrankos varžybose susitiks su Šveicarijos vienuolike. Mačas Vilniaus LFF stadione prasidės 18.30 val., patekimas į mačą – nemokamas, o pakvietimus atsiimti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS