Neįgaliesiems

Istorinis pasiekimas – paplūdimio futbolo rinktinė keliauja į A divizioną

Sardinijoje vykstančio Europos paplūdimio futbolo čempionato B diviziono pusfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinė 5:2 nugalėjo Sakartvelą bei iškovojo du kelialapius: į turnyno finalą bei į kitų metų Europos čempionato A divizioną, kuriame varžosi stipriausios Europos rinktinės.

Svarbiausioje čempionato dvikovoje įvarčius Lietuvai pelnė Paulius Giedraitis, Elvinas Navickas, Audrius Plytnikas, Vasilijus Novičkovas ir Mantas Makutunovičius.

„Trejus metus ėjome link šio tikslo, todėl vyrų motyvacija, nusiteikimas ir pasiruošimas šioms rungtynėms buvo maksimalus. Be abejo, norime tapti B diviziono nugalėtojais, tačiau 90 procentų darbo šiame čempionate jau atlikome“, – po ketvirtos iš eilės pergalės komentavo Lietuvos paplūdimio rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Šiame čempionate buvo įprasta, kad lietuviai praleisdavo pirmi įvartį ir tik tada pradėdavo žaisti, tačiau šioje dvikovoje viskas buvo kitaip. P. Giedraitis pirmojo kėlinio viduryje smūgiu praktiškai iš vidurio aikštės išvedė lietuvius į priekį ir nuo to laiko mūsų komanda rungtynių vadžias laikė savo rankose.

„Jei atvirai, buvo labai sunku. Tiek tuomet kai rezultatas buvo 2:1, tiek tuomet, kai rezultatas buvo 3:2. Vis tik, kai likus minutei M. Makutunovičius pelnė penktąjį komandos įvartį, tapo aišku, kad pergalės nepaleisime“, – įspūdžiais dalinosi S. Mammadovas.

B diviziono finale Lietuvos rinktinės laukia šio turnyro favoritė Čekijos rinktinė, kurią A grupėje lietuviai nugalėjo po baudinių serijos.

„Be abejo, labai daug emocijų sudėjome į šias rungtynes, tačiau su vyrais sutarėme, kad dar ne viskas baigta. Grįžti nugalėtoju būtų didžiulis pasiekimas, todėl pasidžiaugėme ir jau galvojame apie finalą“, – sakė S. Mammadovas.

Čekija antrajame pusfinalyje 6:4 nugalėjo Norvegijos rinktinę bei taip pat užsitikrino kelialapį į kito sezono Europos čempionato A divizioną.

Finalinėje dvikovoje čekai bus priversti žaisti be savo lyderio Jakubo Pekareko, kuris pusfinalyje užsidirbo raudoną kortelę, kuri reiškia diskvalifikaciją finale.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS