Neįgaliesiems

Istorinis pasiekimas – „Žalgirio“ jaunimas startuos UEFA Jaunimo lygoje

Vilniaus „Žalgirio“ klube – džiugios naujienos. Lietuvos čempionų jaunimo komanda pirmą kartą startuos UEFA Jaunimo lygos varžybose.

Lietuvai turėti komandą šiame turnyre padėjo pastaraisiais metais išaugęs UEFA klubinio futbolo čempionatų koeficientas. Vilniaus „Žalgiris“ tapo 2020–2021 m. sezono Elitinės jaunių lygos U-17 amžiaus grupės laimėtoju bei įgyvendino reikalingus licencijavimo reikalavimus.

Turnyre iš viso dalyvaus 64 komandos. 32 komandos, kurių vyrų ekipos žais pagrindiniame UEFA Čempionų lygos turnyre, bus paskirstytos į identiškas grupes, kur kiekviena su kiekviena sužais po sykį. Aštuoni grupių laimėtojai pateks į aštuntfinalį, o antras vietas užėmusios komandos dar turės sužaisti vieną atkrintamųjų etapą.

Tuo tarpu kitoje turnyro pusėje, kurioje yra ir jaunieji žalgiriečiai, dalyvaus 32 savo nacionalinius jaunimo čempionatus laimėjusios komandos, bet jos bus paskirstytos į poras, kurių laimėtojai, įrodę savo pranašumą dviejų rungtynių serijoje, pateks į kitą atrankos etapą.

Jame bus likę 16 komandų, kurios dar sykį bus paskirstytos į poras. Po dviejų rungtynių serijų į kitą etapą žengs 8 stipriausios komandos.

Šios 8 jaunimo ekipos, patekusios į atkrintamųjų etapą, bus paskirstytos į poras su tomis komandomis, kurios anksčiau minėtame grupės etape savo grupėse užims antras vietas.

Šių aštuonių porų laimėtojai žengs į aštuntfinalį, kur jų jau lauks taip pat anksčiau minėto grupių etapo grupių nugalėtojai.

Jau nuo atkrintamųjų etapo komandos stipresnę ekipą aiškinsis nebe dviejų rungtynių serijoje, o vieneriose rungtynėse ir tokia tvarka bus aktuali iki pat finalo.

Dėl COVID-19 pandemijos turnyras praėjusiais metais buvo atšauktas, o 2020-aisiais jo nugalėtojais tapo Madrido „Real“ jaunimas.

Šių metų UEFA Jaunimo lygos turnyras turėtų startuoti rudenį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS