Neįgaliesiems

Itališkų šaknų turintis žalgirietis – SHARP EJL savaitės žaidėjas

Andrius Osvaldo Alfieri pelnė lemiamą įvartį SHARP Elitinės jaunių lygos U16 diviziono lyderių dvikovoje Šiauliuose ir padėjo FK „Žalgiriui“ įsitvirtinti diviziono lyderių pozicijoje.

Saugas sulaukė puikaus įvertinimo iš rungtynes stebėjusių trenerių, kurie liko sužavėti 14-mečio aktyviu žaidimu kairiajame aikštės krašte. 69 minutę A. O. Alfieri pastangos buvo vainikuotos įvarčiu į ŠSG-FA „Šiaulių“ vartus, o žalgiriečiai iškovojo 6 pergalę iš eilės.

-Treneriai pažymėjo tavo sprogstamą jėgą kairiajame krašte, galima sakyti, šeštadienį išplėšei pergalingą įvartį. Papasakok, kaip treniruojiesi, siekiant išlaikyti tokią formą?

-Svarbiausia yra atiduoti visą save komandinėse treniruotėse. Bet taip pat stengiuosiu daug treniruotis individualiai, dažnai pasilieku po treniruotės tobulinti smūgiavimą, kai tik turiu laisvo laiko einu pats vienas treniruotis, akcentuodamas greitį, ištvermę ir techniką, kad galėčiau visas varžybas palaikyti tą patį aktyvumą.

-Papasakok apie savo itališkas šaknis. Kokią įtaką tau daro italų kultūra?

Esu gimęs Italijoje ir ten kurį laiką gyvenęs iki kol pradėjau lankyti mokyklą Vilniuje. Aš puikiai kalbu itališkai, dar ir dabar ten praleidžiu vasaras, nemažai skaitau itališkai ir tai praplečia mano akiratį ir, apskritai, supratimą apie viską. Namuose dažniausiai žiūrime itališką televiziją, valgome nemažai itališko maisto bei kalbame itališkai.

-Kada pradėjai domėtis futbolu ir tapai, kas yra tavo sporto pasaulio autoritetai?

-Futbolu domėjausi nuo mažens, mano mėgstamiausias užsiėmimas buvo spardyti kamuolį kieme kartu su draugais. Tapti žaidėju ir pradėti rimčiau žiūrėti į šį sportą nusprendžiau po 2012 metų Europos čempionato. Tų metų rudenį pradėjau žaisti Vilniaus futbolo mokykloje, o mano pirmasis treneris buvo Lietuvos futbolo legenda – Kęstutis Latoža. Jis suformavo mano žaidimo pradmenis, mano, kaip žaidėjo charakterį, ir kažkiek mano, kaip žmogaus charakterį. K. Latoža už aikstelės ribų yra puikus žmogus, su kuriuo smagu pasikalbėti, tačiau aikštelėje jis – griežtas, o svarbiausia jam – rezultatas. Ankščiau buvo minėta mano sprogstamoji jėga, tai būtent už tai ir turiu dėkoti šiam treneriui, jo treniruotės būdavo itin sunkios, kiekviena trukdavo apie 2,5h ir po kiekvienos mums visiems reikėdavo daug kartų įbėgti į kalną, esantį šalia stadiono. Mano autoritetai futbolo pasaulyje – Cristiano Ronaldo, Lionelis Messi, Paulo Dybala, Douglas Costa. 

-Pernykštis debiutinis sezonas EJL U15 divizione buvo vaikinuotas aukso medaliais. Tavo nuomone, kaip šiemet seksis EJL U16 divizione, kokie pagrindiniai konkurentai? Kokias įvardintum davo komandos didžiausios stiprybės?

-Mūsų komandos tikslas yra vienas vienintelis – išsaugoti čempionų titulą ir kol kas mums puikiai sekasi siekti šio tikslo. Manau, pagrindiniai konkurentai yra Šiaulių komanda, todėl šeštadienio pergalė buvo itin svarbi. Praėjusį sezoną jie abu kartus laimėjo prieš mus, visa laimė, kad jie išbarstė taškus kituose turuose, todėl liko antri. Mūsų komandos stiprybė yra komandos vienybė ir tai, kad mes bandome žaisti technišką, trumpų pasų futbolą, kas nėra labai būdinga Lietuvos komandoms – už tai turime dėkoti savo treneriui Gediminui Kontautui.

-Kokias vertybes turi skleisti futbolininkas, žaidžiantis stipriausiame Lietuvos jaunimo čempionate?

-Mano manymu, svarbiausia – gerbti varžovą, teisėjus ir visus žmones, atėjusius į stadioną, nepalikti netvarkos rūbinėse, tik taip mes galime išauginti visuomenę, kuri myli futbolą. Varžybų metu labai svarbu kovoti dėl kiekvieno kamuolio, atiduoti visas jėgas, kad būtų įdomu žaisti patiems, o žiūrovams suteikti akiai gražų futbolą.

-Ačiū už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas/LFF.lt

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS