Neįgaliesiems

Įvertinimas Lietuvos futsal arbitrui: dirbs Europos moterų futsal čempionate

Kovo 17–19 dienomis Vengrijos mieste Debrecene vyks Europos moterų futsal čempionato finalinis etapas, kuriame sirgaliai išvys ir vieną lietuvišką akcentą.

Vienu iš teisėjų turnyre bus lietuvis Dominykas Norkus. Tai – pirmas teisėjas iš Lietuvos, kuris dirbs šiame turnyre.

„Be abejonės, tai reiškia labai daug. Praėjusiais metais teko darbuotis tiek preliminariajame, tiek pagrindiniame šio turnyro atrankos etapuose. Džiugu, kad turėsiu galimybę dirbti ir finaliniame etape.

Žinoma, tai tuo pačiu yra ir didžiulė atsakomybė, tačiau tai suteikia tik dar daugiau motyvacijos judėti į priekį“, – mintimis pasidalino tokio įvertinimo sulaukęs D. Norkus.

Finaliniame etape dalyvauja keturios komandos – Ispanija, Portugalija, Ukraina ir šeimininkės iš Vengrijos. Pusfinaliai vyks penktadienį, sekmadienį lauks dvikovos dėl bronzos ir nugalėtojų titulo.

„Žinoma, kad pirmiausia tikiuosi sėkmingo pasirodymo rungtynėse. Reikia suprasti, kad teisėjai yra svarbi futsalo dalis, tačiau mes neturime ir nenorime tapti pagrindiniais rungtynių herojais. Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad rungtynės vyktų sąžiningai, laikantis nustatytų taisyklių.

Šiame turnyre bus naudojama vaizdo peržiūrų sistema, kokią matėme ir Lietuvoje per pasaulio čempionatą 2021 metais.

Kol kas asmeniškai neteko dirbti su šia sistema, tik stebėti jos darbą iš šalies, todėl bus labai įdomu prie jos prisiliesti savomis rankomis“, – apie savo lūkesčius turnyre kalbėjo lietuvis.

Pastaruoju metu futsal arbitrai iš Lietuvos gauna vis daugiau paskyrimų dirbti tarptautinėse rungtynėse ir turnyruose, o tai, pasak D. Norkaus, rodo augantį futsal lygį ne tik žaidimo, bet ir teisėjavimo prasme.

„Norisi pasidžiaugti, kad mūsų futsal teisėjai sulaukia vis daugiau paskyrimų tarptautinėse varžybose. Akivaizdu, kad jei būtų dirbama netinkamai, paskyrimų nebūtų. Prie to labai prisideda ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA), kuri skiria vis daugiau dėmesio futsalui.

Manau, kad į Lietuvos futsalą apskritai dabar jau žiūrima visiškai kitaip, nei prieš, tarkime, 10 metų. Prie to prisideda tiek gerėjantis rinktinės žaidimas, tiek „Kauno Žalgirio“ solidūs pasirodymai futsal Čempionų lygoje, tiek tų pačių teisėjų darbas tarptautinėse varžybose“, – dėstė jis.

Kol kas moterų Europos futsal čempionatas yra gana naujas turnyras – Vengrijoje surengtas jis bus trečiasis. Iki tol abu žaistus laimėjo Ispanijos rinktinė. Pagrindine favorite ji išlieka ir šįkart, tačiau pašnekovas tikina, kad staigmenų pateikti gali ir kitos dalyvės.

„Jau praėjusiame Europos čempionate portugalės parodė, kad gali mesti labai rimtą iššūkį ispanėms. Šios komandos susitiks jau pusfinalyje, todėl ten turėtume išvysti bekompromisę kovą.

Tikrai nereikia iš anksto nurašyti Ukrainos bei Vengrijos komandų, o pastaroji dar turės ir namų aikštės pranašumą“, – pasakojo D. Norkus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS