Neįgaliesiems

Įvertino būsimus varžovus ir elitinio futbolo tendencijas

Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo čempionate apsilankę Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės treneris Caritas Falchas ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) techninis direktorius Raimondas Statkevičius iš arti įvertino būsimuosius lietuvių varžovus atrankos varžybose bei jaunimo futbolo tendencijas.

Lietuvos rinktinės būsimoji pamaina savo kelią 2019 metų čempionato link pradėjo birželio pradžioje ir patiesė Farerų salų futbolininkus 3:0. Visgi rimčiausi išbandymai dar priešakyje – rugsėjį susitiksime su Danija, o spalį laukia dvikova prieš Lenkiją.

Abi šios komandos varžėsi šių metų pagrindiniame turnyre ir iškrito dar grupių etape. C. Falcho teigimu, šios rinktinės buvo vertos varžytis šalia kitų komandų dėl savo žaidimo stiliaus ir aiškios strategijos.

„Turėjau du pagrindinius  tikslus – pirmas buvo apsilankyti Lenkijos ir Danijos rungtynėse, pamatyti, kaip treneriai reaguoja į įvykius aikštėje, taip pat pažiūrėti į komandų taktines strategijas. Tačiau man, kaip treneriui, buvo svarbu apsilankyti tokio lygio rungtynėse ir pamatyti, kokios tendencijos vyrauja futbole dabar, ką galėčiau panaudoti savo treniravime“, – sakė C. Falchas.

„Manau, kad pačias turnyro komandas galima dalinti į dvi grupes – stipriausias rinktines, kaip Vokietija ir Anglija, bei antrą dalį, kuriam priklauso Lenkija ir Danija. Galėjome matyti, kaip Vokietija 3:0 įveikė Daniją, Anglija nugalėjo Lenkiją 3:0. Tai puikiai parodo ir komandų skirtumus. Kaip bebūtų lenkai ir danai turi pajėgias rinktines. Abi jos turi aiškią žaidimą filosofiją ir strategiją ir tai paliko įspūdį”, – kalbėjo treneris.

Ilgus metus Danijoje su jaunimu dirbęs specialistas pasakojo, kad Danijos rinktinėje buvo daug pažįstamų veidų ir buvusių auklėtinių. Visgi jis pažymėjo, jog ši komanda bus pasikeitusi rungtynėse su Lietuva, nes pradės naują atrankos ciklą.

„Tačiau iš to, ką pamačiau čia, galiu pasakyti, jog jie turi puikią atakos liniją, žaidžia greitai ir puikiai kontroliuoja kamuolį. Visgi jie darė nemažai klaidų prieš didesnes komandas, bet jų spragas gynyboje gali atpirkti meistriškumas puolime“, – sakė C. Falchas.

LFF techninis direktorius R. Statkevičius teigė, kad šiame čempionate federacijai buvo galima pasisemti idėjų ir pamatyti, kokios yra jaunimo ugdymo tendencijos ir rezultatai aikštėje: „Tai naudinga patirtis. Galėjome įsitikinti, kad užsidaryti savo šalyje bei matyti gerąsias ir blogąsias savo puses neužtenka – mums daugiau reikia žaisti su aukštesnio lygio varžovais ir mokytis iš jų.”

Pasak jo, išryškėja tendencijos, kad Rytų Europos šalių pasirengimo metodika gerokai skiriasi nuo Vakarų šalių: “Galbūt Čekijos ir Slovakijos šalių modeliai yra artimi mums ir reikia iš jų imti pavyzdį. Matome, kad kreipiamas didelis dėmesys į žaidėjų rengimą, žaidėjus, kurie gali žaisti tokiose sistemose, kurias parenka treneris. Apskritai, įsitikinome, jog dabar žaidimas yra greitesnis, techniškesnis nei ankščiau, o žaidėjai yra labiau universalūs. Ši kelionė parodė, ką mums svarbu gerinti, ties kuo reikia dirbti rytoj. Mes atsiliekame, bet žinome, kas yra siekiamybė.“

Rungtynės su Danijos komanda vyks varžovų aikštėje rugsėjo 5 dieną, o Lenkijos futbolininkai Lietuvoje žais spalio 10-ąją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS