Neįgaliesiems

Įvertintas puikus D. Burdos pasirodymas baudinių serijoje

14-metis vartininkas iš Grigiškių sužibėjo sostinės derbyje, kuriame atrėmė 3 varžovų smūgius per baudinių seriją ir lėmė „Žalgirio“ pergalę.

Dominykas Burda žaidžia debiutinį sezoną EJL U15 divizione ir lygos specialistai įvertino jo puikų pasirodymą rungtynėse prieš Vilniaus FM. Vartininkas pelnė 18-sios EJL savaitės žaidėjo titulą.

-Kaip vertini savo patirtį, įgijamą žaidžiant SHARP Elitinėje jaunių lygoje? Ar esi patenkintas savo debiutiniu sezonu EJL U15 divizione?

-Esu labai patenkintas žaisdamas šioje lygoje. Įgaunu puikios patirties žaisdamas su aukšto lygio varžovais. Šis sezonas buvo ganėtinai sunkus, kadangi vyko nemažai varžybų, tačiau dėl pasiektų savo komandos rezultatų, esu labai patenkintas.

-Nuo kurių priešininkų žaidėjų būna EJL U15 divizione rimčiausias iššūkis išlaikyti vartus saugius? Kaip ruošiesi atsakingoms rungtynėms, pavyzdžiui, prieš Vilniaus derbius?

-Rimčiausias iššūkis išlaikyti saugius vartus būna prieš Kauno SM „Taurą“-FK „Kauno Žalgirį“, nes jie turi techniškus ir greitus puolėjus. Mūsų komandos žaidėjai prieš kiekvienas varžybas vienas kitam pataria, ką vienas kitas aikštėje galėtų daryti geriau. Taip išlaikome komandišką darbą.

-Kas paskatino tave pasirinkti futbolą ir kada supratai, jog be jo negali gyventi?

-Futbolas žavėjo jau nuo pat mažų dienų. Tačiau užsiimti futbolu kaip popamokinę veikla paskatino tėvai. Supratau, kad be futbolo negaliu gyventi tada,  kai man gerai pradėjo sektis vartininko pozicijoje.

-Treneris Vaidas Sabaliauskas apibūdino tave, kaip punktualų, darbštų ir nuoširdų asmenį, kuris visada noriai atvažiuoja į treniruotes ir kryptingai mokosi. Dabar kokias užduotis kelia tau treneriai ir tu pats sau?

-Treneriai mane skatina daug komunikuoti su visa komanda, ypač su gynėjais. Kol kas mano viena iš didžiausių užduočių yra pasiruošti fiziškai ir įvykdyti trenerių reikalavimus.

-Kaip supranti sąvoką „modernus vartininkas“, kurios nevengia vartoti FA „Žalgiriečio“ treneriai?

-Manau modernus vartininkas reiškia žaidėjas, kuris moka ne tik gerai saugoti vartus, bet ir puikiai žaisti kojomis ir gerai vadovauti ginybai.

-Kurie Lietuvos futbolininkai tau labiausiai patinka, dėl kokių savybių?

-Labiausiai patinka Džiugas Bartkus, nes gerai žaidžia kojomis, vadovauja žaidėjams ir dažnai gelbsti komandą.

-Ką mėgsti veikti laisvu nuo treniruočių metu, siekiant atsipalaiduoti nuo įtempto varžybų ritmo?

-Mėgstu pasivaikščioti, ramiai pabūti su draugais.

-Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas; Elvio Žaldario nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS