Neįgaliesiems

Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis (visi priimti sprendimai)

Gruodžio 7 d. įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kurio metu buvo priimti svarbūs sprendimai.

Žemiau – posėdžio metu priimti sprendimai.

Vykdomojo komiteto metu buvo patvirtintas nacionalinės salės futbolo rinktinės trenerių štabas, salės futbolo U19 rinktinės treneriai bei paplūdimio futbolo rinktinės vyriausiasis treneris. Plačiau apie tai – paspaudus čia.

Taip pat posėdžio metu buvo pratęstas bendradarbiavimas su nacionalinės vyrų rinktinės treneriu Valdu Ivanausku. Daugiau apie šią naujieną – šioje nuorodoje.

Komitetas patvirtino ir naująjį LFF techninį direktorių, kuriuo paskirtas buvo Reinholdas Breu. Plačiau apie šį sprendimą – čia.

Komiteto nariams buvo pristatyta moterų futbolo strategija, kuri nubrėžia moterų futbolo vystymo gaires iki 2024 m. Taip pat patvirtinti moterų ir merginų rinktinių treneriai. Apie abi šias naujienas daugiau skaitykite paspaudę čia.

LFF generalinis sekretorius pristatė 2021 m. trečiojo ketvirčio finansinę ataskaitą ir faktinį biudžeto vykdymą.

Posėdyje buvo pristatytas atnaujintas futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo dokumentas. Pagrindiniai pakeitimai atlikti po bandomojo proceso buvo: vadybiniai, infrastruktūros, sporto personalo, sportinės veiklos kriterijai turi būti įgyvendinami kaip privalomi, atsižvelgiant į Sertifikavimo lygmenį, į kurį Organizacija pretenduoja, o tam tikri treniravimo proceso kriterijai bus vertinami taškais.

Taip pat buvo koreguoti sertifikavimo proceso terminai. 2022 m. Sertifikavimo projekte numatytos skatinimo priemonės bus skiriamos tik toms futbolo ugdymo organizacijoms, kurios, pasibaigus bandomajam projektui, toliau dalyvauja projekte. Organizacijoms, kurios dalyvauja projekte pirmus metus, skatinimo priemonės skiriamos nebus.

Po diskusijų su A lygos klubų vadovais ir treneriais Vykdomajam komitetui buvo pristatytas pasiūlymas dėl 2022 m. sezono naujovių. Nuspręsta, kad didinamas legionieriaus mokestis ir atsižvelgiant į tai, kiek pinigų į fondą yra surenkama iš klubų, tokią pačią sumą įdėti turės ir federacija. Anksčiau iškeltas pasiūlymas dėl trenerių legionierių mokesčių patvirtintas nebuvo. Taip pat buvo patvirtintas legionierų statuso iš Europos sąjungos šalių ir kitų šalių suvienodinimas. 

Buvo priimtas sprendimas A lygos čempionate įvesti reikalavimą, kad aikštėje visuomet būtų 3 žaidėjai lietuviai. Amžiaus cenzas šiam reikalavimui taikomas nebus. Tuo tarpu LFF I lygoje atitinkamai aikštėje turėtų būti 6 žaidėjai lietuviai, o LFF II lygoje – 8.

Diskutuojant profesionalių kontraktų A lygoje klausimu buvo nuspręsta likti prie dviejų tipų kontraktų: profesionalo ir mėgėjo kontraktų, o sprendimai bus priimti pagal FIFA ir kitus nuostatus. Taip pat bus pildomas žaidėjų perėjimo reglamentas – nuostata, kuri apsaugotų vidinę rinką, vietines akademijas, neprisirišant prie žaidėjo statuso, o prie žaidėjų registracijos.

Buvo priimti sprendimai dėl legionierių mokesčių, kurie išsidėsto taip:

A lyga:

2022 m. 1-4 legionierius bus apmokestinamas 1250 eurų, 5-8 – 1500 eurų, 9 ir daugiau – 2000 eurų.

2023 m. 1-4 legionierius – 1500 eurų, 5-8 – 1750 eurų, 9 ir daugiau – 2000 eurų.

2024 m. 1-4 legionierius – 1750 eurų, 5-8 – 2000 eurų, 9 ir daugiau – 2250 eurų.

LFF I lyga:

2022 m. 1-5 legionierius – 1000 eurų, nuo 6 – 1250 eurų.

2023 m. 1-5 legionierius – 1250 eurų ir nuo 6 – 1500 eurų.

2024 m. 1-5 legionierius – 1500 eurų ir nuo 6 – 1750 eurų.

LFF II lygoje bus taikomas 750 eurų legionieriaus mokestis. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS