Neįgaliesiems

Įvyko naujų futbolo teisėjų seminaras Kaune

Kovo 11–12 dienomis į LFF Kauno treniruočių centrą sugūžėjo daug naujų veidų, norinčių susipažinti su futbolo teisėjo darbo subtilybėmis.

Pirmąją dieną visi dalyviai susipažino su vienu geriausių Lietuvos teisėju Gediminu Mažeika. Dabar jau teisėjų inspektoriaus pareigas einantis G. Mažeika pasidalino auditorijai savo įsimintiniausių rungtynių, kelionių, nutikimų pasakojimais, taip pat palygino teisėjavimo tendencijas anksčiau ir dabar.

Kita seminaro dalis buvo skirta susipažinimui su kiekvieno dalyvio teisėjavimo suvokimu, buvo sprendžiamas vaizdo įrašų testas, skirtas savo žinių patikrinimui. Po šios patikros buvo plačiai išaiškinama ir išdiskutuojama kiekviena situacija.

Į seminarą buvo įtrauktos ir Optibet Pirmos lygos rungtynės, kuriose susitiko „Be1 NFA“ ir „Minijos“ klubai. Visi dalyviai gavo užduotį žymėtis visas situacijas, kurios kėlė klausimų ar pasirodė neaiškios.

Po rungtynių peržiūros savo istorija pasidalino ir teisėja Ugnė Šmitaitė, kuri papasakojo savo istoriją, kaip ji atsirado futbole ir kaip atrado teisėjavimo sferą.

Pirmąją dieną vainikavo nuošalės taisyklės išaiškinimas su vaizdine medžiaga.

Antrąją dieną rytas prasidėjo teorijos užsiėmimais, paskui sekė teorijos žinių patikra testo pagrindu, – kiekvienas sudalyvavo futbolo taisyklių išbandyme.

Po pietų dalyvius aplankė FIFA kategorijos teisėjo asistentas Vytenis Kazlauskas, kuris papasakojo ne tik apie tai, ką veikia futbolo teisėjai ir asistentai, bet pasidalino savo sėkmės istorija ir kaip jis tęsia teisėjo kelią giminėje – jo senelis bei tėtis taip pat buvo aukšto meistriškumo futbolo teisėjai.

Seminarą vainikavo pristatymas apie teisėjų fizinį pasiruošimą bei treniruočių ciklus.

Artimiausi pradedančių jų futbolo teisėjų seminarai vyks:

Kovo 18 d. Vilniuje nuo 10 val. Lietuvos futbolo federacijoje (Stadiono g. 2, Vilnius).

Kovos 19 d. Šiauliuose nuo 10 val. Gytarių stadione (Kviečių g. 9, Šiauliai).

Balandžio 1–2 dienomis Klaipėdos futbolo mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A, Klaipėda).

Registracija el. pašto adresu s.tamulynas@lff.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS