Neįgaliesiems

J. Čubrilo tikisi sugrąžinti „Gintros-Universiteto“ komandą į UEFA Čempionių lygos elitą

Pasibaigus 2020 metų sezonui Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubo vadovai ilgai nedelsdami pradėjo sudėties formavimo darbus ateinantiems metams.

Klubo spalvas ir toliau gins sausį 27-ąjį gimtadienį švęsianti saugės ir puolėjos pozicijose rungtyniaujanti Jelena Čubrilo. Serbė į „Gintros-Universiteto“ gretas sugrįžo dar prieš praėjusio sezono pradžią, po kiek daugiau nei metų pertraukos.

2018-ųjų metų rugpjūtį, po sėkmingai peržengtos UEFA moterų Čempionių lygos atrankos, Lietuvą palikusi futbolininkė vertė naują savo karjeros lapą Madrido „Rayo Vallecano“ klube, vėliau persikėlė į kitą Ispanijos klubą – CF „Alhama“. Sulaukusi pasiūlymo sugrįžti į Šiaulius J. Čubrilo ilgai nedvejodama priėmė kvietimą.

Šįsyk su Serbijos rinktinės nare pavyko pasiekti susitarimą dėl sutarties pratęsimo vos tik nusileidus šio sezono uždangai. Paklausta kokiais pagrindiniais motyvais remdamasi žaidėja dar prieš išvykdama į gimtinę padėjo parašą po nauja sutartimi, J. Čubrilo nedvejojo: „čia jaučiuosi kaip namuose. Man patinka komanda, treneriai, personalas, o ypač motyvuoja tai, kad „Gintra-Universitetas“ kiekvienais metais kelia aukščiausius tikslus. Kad ir kaip gražiai skamba olimpinis principas „svarbu dalyvauti“, šioje komandoje visada siekiama daugiau – konkrečių rezultatų, o tai mane kaip žaidėją veda į priekį“, – argumentus likti Lietuvos čempionių gretose dėstė serbė.

Prabėgusį sezoną J. Čubrilo vertina kaip vieną sudėtingiausių jos karjeroje, ypač dėl visiems gerai žinomų priežasčių – pasaulį dar pavasarį užklupusios pandemijos.

„Šis sezonas buvo labai keistas. Sausio mėnesį treniruočių procesą pradėjome įprastai. Vykome į tarptautinį turnyrą Vokietijoje, vėliau sekė Lietuvos žiemos turnyras, draugiškas turnyras Gardine, tačiau po to viskas tiesiog sustojo. Nežinojome nei ko laukti, nei ko tikėtis. Buvo labai sunkus etapas. Belieka pasidžiaugti, kad Lietuvoje epidemiologinė situacija buvo gana palanki, o tai leido grįžti į futbolo aikštę ir startuoti Lietuvos čempionate. Visos buvome labai išsiilgusios futbolo, pamenu pirmąsias rungtynes Gargžduose. Tuomet energija tiesiog liejosi per kraštus. Vėliau viskas po truputį grįžo į savo vėžes, tiesa, rudenį situacija vėl pasikeitė, o tai lėmė, kad negalėjome turėti rimtų kontrolinių rungtynių su varžovėmis iš užsienio. Ši aplinkybė gerokai apsunkino situaciją ruošiantis UEFA Čempionių lygos atrankos varžyboms“, – banguoto sezono iššūkius išskyrė J. Čubrilo.

Vis dėlto, jos nuomone, „Gintrai-Universitetui“ pritrūko ne tik kontrolinių rungtynių su pajėgiais varžovais, bet ir sėkmės burtų ceremonijoje.

„Būkime atviri, „Valerenga“ – itin pajėgus klubas. Manau, kad ši ekipa turi labai realius šansus peržengti ir šešioliktfinalio etapą. Nesakau, kad rezultatas 0:7, kuriuo pralaimėjome rungtynes yra dėsningas ir viską pateisinantis. Išskydome, nepademonstravome jokio kovingumo ir sportinio pykčio – tai nepateisinama. Bet vis dėlto tenka pripažinti, kad burtai antrajame atrankos etape mums buvo nepalankūs – susidūrėme, ko gero, su viena stipriausių komandų atrankoje“, – apie šį sezoną skaudžiai pasibaigusią kelionę Čempionių lygoje kalbėjo „Gintros-Universiteto“ legionierė.

Nors sezonas baigėsi apmaudžiai, J. Čubrilo tiki, kad išsaugojus komandos branduolį kitą sezoną galime tikėtis sugrįžimo į Čempionių lygos elitą.

„Šio mūsų tragiško pasirodymo nesiečiau su tikruoju pajėgumu. Šį sezoną klubo vadovai ir treneriai tikrai gerai padirbėjo burdami sudėtį. Visos komandoje buvusios žaidėjos yra profesionalės, turinčios didelių ambicijų. Tikrai galiu pasakyti, kad buvome kaip vienas kumštis. Net ir po tokio pralaimėjimo nepuolėme ieškoti kaltų, o atvirkščiai – visos kartu prisiėmėme atsakomybę ir pasižadėjome, kad jeigu liksime šioje komandoje ir ateinantiems metams, atiduosime visą širdį, kad pavyktų reabilituoti komandos vardą visos Europos akivaizdoje“, – ryžtingai kalbėjo artimiausią ateitį su klubu jau susiejusi J. Čubrilo.

Primename, kad „Gintra-Universitetas“ dar vasarą pasirašė sutartį ateinančiam sezonui su Madison Gibson, kuri liepos mėnesį patyrė sunkią kairės kojos kelio kryžminių raiščių traumą po kurios prireikė ir operacijos. Ji buvo atlikta Lietuvoje, o vėliau sezono tęsti nebegalėjusi amerikietė išvyko reabilitacijos laikotarpiui į Jungtines Amerikos Valstijas.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS