Neįgaliesiems

J. Ryvkinas: „Dar išmoksime gintis ir atakuoti”

Lietuvos futsal rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas po dviejų sužaistų rungtynių su Kirgizija teigė, kad jo komanda buvo priversta žengti žingsnį atgal ir daugiau koncentruotis į gynybinius veiksmus.

Savaitgalį vykusiose dvikovose septintą pagal reitingą Azijos rinktinė privertė lietuvius daugiau rūpintis savo vartų saugumu, o ne kūrybingumu atakose. Pirmąjį mačą Kirgiziją laimėjo 6:2, o antrojoje dvikovoje triumfavo 3:1.

„Jau ankščiau ne kartą kalbėjau, kad siekiame susirungti su gerai susižaidusiomis komandomis, kurios demonstruoja šiuolaikinio futsalo žaidimą, atakuoja schema 4-0 ir ją nuolat transformuoja tam, jog varžovai dirbtų gynyboje. Deja, po mūsų darbo rinktinės stovykloje, vaikinai sugrįžta į savo klubus ir supaprastina žaidimą, ten žaidžia schema 2-2 atakuojant, taiko asmeninę gynybą, o tai žaidžiant su pajėgiu priešininku, neveikia”, – dėstė J. Ryvkinas.

Anot ukrainiečio, jo auklėtiniams reikia tobulinti žaidimą su kamuoliu ir neleisti sau užstrigti varžovų kontrolės gniaužtuose: „Tikėjausi, kad mes judėsime į priekį, bet po šeštadienio rungtynių teko daryti žingsnį atgal ir pradėti nuo gynybos. Šiandien gynyba kai kuriuose epizoduose buvo sėkminga. Sekantys žingsniai turėtų būti kamuolio kontrolė ir išėjimas į ataką. Tai įvaldžius, mums bus paprasčiau žaisti. Šiuo metu dar sunku žaisti be kamuolio”.

„Aš noriu atsiprašyti sirgalių dėl vakarykščių rungtynių. Turiu omeny, kad tai yra Lietuvos nacionalinė rinktinė ir valstybės garbė. Mes ruošiamės, supraskite mus. Norime padaryti itin didelį žingsnį, nes pasaulio futsalo čempionate silpnų komandų tikrai nebus. Išmoksime gintis ir atakuoti. Vaikinams tas buvo pasakyta. Mes darome žingsnius, todėl atsakomybę prisiimu ir esu įsitikinęs, kad mes tikrai žaisime garbingai. Viliuosi supratimo ir palaikymo”, – samprotavo J. Ryvkinas.

Savaitgalį debiutinius savo įvarčius rinktinėje įmušė Darius Jankauskas. Jis sakė, jog smagu pasižymėti nacionalinėje rinktinėje, bet pabrėžė, jog tai buvo gera patirtis su pajėgiais varžovais: „Apmaudu, kad pralaimėjome, bet antrąją dieną žaidėme geriau. Varžovai buvo greitesni, techniškesni ir labiau susižaidę, nei mes. Kirgizijos komanda žaidžia kartu ilgiau ir tai matėsi aikštėje“.

Tuo tarpu jo komandos draugas Benas Spietinis pats turėjo progų įmušti, bet liko be įvarčio: „Tikiuosi tuos įvarčius pasiliksiu pasaulio čempionatui. Kirgizija yra patyrusi komanda, o kai kurie iš mūsų dar tik mokosi žaisti, bet ši stovykla tikrai išeis į naudą pasiruošime pasaulio čempionatui“.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS