Neįgaliesiems

J. Ryvkinas: „Futsal rinktinė į treniruotę rinksis, pasitaikius pirmai galimybei“

Gimtojoje Ukrainoje šiuo metu viešintis Lietuvos futsal rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas FIFA žinią apie tai, kad nukeliamas pasaulio čempionatas priėmė gana ramiai. Jei atvirai, kaip treneris sako, kitokio sprendimo jis ir nesitikėjo, todėl jau kurį laiką mintyse dėliojo atnaujinto pasiruošimo čempionatui kontūrus.

„Kai į kitus metus nukelė Olimpines žaidynes ir Europos futbolo čempionatą, jau buvo ženklas, kad ir futsal pirmenybės bus nukeltos. Kadangi dėl pandemijos situacija nėra aiški iki šiol, suprantama, kad FIFA nusprendė nerizikuoti“, – po oficialaus FIFA pranešimo kalbėjo J.Ryvkinas.

„Pačią situaciją vertinu ramiai, nes suprantu, kad žmonių sveikata šiuo metu yra svarbiausia. Jau kelias savaites dėliojuosi mintyse pasikeitusio pasiruošimo grafikus, tačiau apie tai niekam nesakiau. Kodėl? Nemačiau prasmės to daryti, kol tai nebuvo pranešta oficialiai. Įsivaizduokime, kad čempionatas nebūtų nukeltas.. ką tada?

Kitas dalykas – net dabar datų negaliu sudėlioti, nes nežinau daug dalykų. Pavyzdžiui, kada baigsis karantinas, kada bus atidarytos sienos, kokią ekonominę įtaką padarys pandemija ir panašiai. Stebėdami situaciją, žengsime žingsnis po žingsnio. Tikiu, kad tai šiuo metu vienintelis įmanomas kelias“, – dėstė rinktinės strategas.

Šiemet Lietuvos rinktinės vis tik dar laukia oficialios rungtynės su Juodkalnija. Viena iš šių dviejų šalių rinktinių išsikovos teisę žaisti 2022 metų UEFA Europos čempionato pagrindinėse kvalifikacijos varžybose.

„Labai sudėtinga yra ruoštis, kai nežinome datų, kada žaisime. Planų yra pačių įvairiausių, tačiau konkretizuoti jų negaliu. Vėlgi, galiu tik pasikartoti, kad mūsų pasiruošimo šioms rungtynėms situacija labai stipriai priklausys nuo to, kaip pasaulis tvarkosi su pandemija“, – sakė J.Ryvkinas.

Priminsime, kad FIFA sprendimu pasaulio futsal čempionatas bus organizuojamas 2021 metų rugsėjo mėnesį. Tai reiškia, kad Lietuvos rinktinės paruošimui specialistas iš Ukrainos turės metais daugiau nei galvojo tuo metu, kai buvo paskirtas mūsų šalies nacionalinės komandos vyriausiuoju treneriu.

„Matote, tie papildomi metai turi ir pliusų, ir minusų. Psichologiškai mes jau buvome pasiruošę žaisti šiemet. Vaikinai svajojo apie galimybę gerai pasirodyti ir išvykti į profesionalius klubus. Tokio dydžio renginiai kaip pasaulio čempionatas, tam yra puiki proga. Dabartinėje situacijoje teks psichologiškai ruoštis iš naujo. Supraskite, mūsų žaidėjai nėra profesionalai, todėl tą padaryti nėra taip lengva.

Iš kitos pusės, mes gausime papildomą laiką pasiruošimui. Mūsų jaunai komandai tai yra labai svarbu. Subrendusių komandų amžiaus vidurkis siekia 27 – 30 metų, o mūsų komanda šiemet būtų buvusi – 26 erių. Tie metai leis mums subręsti ir leis ne tik kovoti, bet ir kelti kažkokius tikslus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS