Neįgaliesiems

J. Ryvkinas: „Labai sunku vertinti čempionato burtus, kai dar laukia atkrintamosios varžybos“

Beveik mėnesį Lietuvoje praleidęs, o prieš savaitę į UEFA kursus Ukrainoje išvykęs salės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas ramiai įvertino burtus, kurie lėmė, jog potencialiais Lietuvos rinktinės varžovais Europos salės futbolo čempionato finaliniame etape bus Italijos, Belgijos ir Suomijos salės futbolininkai.

Tiesa, kad taip įvyktų, lietuviams dar reikia peržengti Juodkalnijos barjerą.

„Labai sunku vertinti čempionato burtus, kai dar laukia atkrintamosios varžybos. Apie jūsų išvardintas komandas bus galima galvoti tada, kai įveiksime Juodkalniją. Pati situacija nėra lengva, nes dėl koronaviruso praktiškai neįmanoma rasti sparingo varžovų. Atrodo, jau buvome susitarę su keliomis komandomis, tačiau dabar jų šalys yra patekusios į pavojingų viruso šalių sąrašą, todėl planuotas kontrolines rungtynes buvome priversti atšaukti“, – sakė J.Ryvkinas.

Treneris Ukrainoje siekia aukščiausios salės futbolo trenerio licencijos. Jei nesutrukdys aukštesnės jėgos, tai turėtų atsitikti artimiausiu metu. Iškart po to specialistas iš Ukrainos planuoja atvykti į Lietuvą. Čia jis prisijungs prie besiruošiančių rinktinės kandidatų.

„Nepaisant visų aplinkybių, net keturiolika rinktinės kandidatų jau du mėnesius pluša kartu. Kaip ir pernai, Kaune yra atidarytas centras, kuriame treniruotės vyksta keturis kartus per savaitę. Aišku, treniruočių procese trūksta tų, kurie vasarą renkasi didįjį futbolą, taip pat tų, kurie gyvena toliau, tačiau toks pasiruošimas, bet kuriuo atveju, yra sveikintinas.

Dar šį mėnesį planuojame stovyklą, o tada pagal galimybes pradėsime pasiruošimą akistatoms su juodkalniečiais. Aišku, būtų puiku, jei iki to laiko pavyktų rasti varžovą kontrolinėms rungtynėms. Jei nepavyks – reiškia, nepavyks.

Kalbant apie Juodkalnijos komandą, informacijos apie ją esame surinkę pakankamai daug. Artėjant rungtynėms, pabandysime tą informaciją atnaujinti bei iškovoti kelialapį į finalinį Europos čempionato etapą“, – pasakojo treneris.

Preliminarus UEFA atkrintamųjų varžybų langas numatytas lapkričio 2 – 11 dienomis. Jei nebus pasikeitimų, lapkričio 2-ąją lietuvių laukia išvykos rungtynės, lapkričio 8-ąją – akistata namuose. Tiesa, šios datos oficialiai dar nėra patvirtintos. Įveikus juodkalniečių barjerą, kaip minėjome, Lietuvos salės futbolininkai turėtų galimybę išbandyti save Europos čempionato finaliniame etape.

„Grupė labai įdomi, todėl mums būtų labai įdomu sužaisti su tokio kalibro komandomis kaip Italija, Belgija ir Suomija. Galiu pažymėti, kad visos trys rinktinės panašaus lygio, todėl nuspėti šios grupės rezultatus bus labai sudėtinga.

Dar prieš keletą metų Italija buvo vertinama aukščiau, tačiau pastaruoju metu jų žaidimas nebėra toks, kad komanda būtų neįveikiama. Suomijoje labai stiprus salės futbolo pakilimas. Atrankos varžybose jie nugalėjo tą pačią Italiją, o tai apie komandos lygį pasako labai daug. Belgija jau daug metų nepaiso autoritetų ir taip pat demonstruoja puikų salės futbolą.

Be abejo, kad šios rinktinės mūsų komandai būtų didžiulis iššūkis, bet tuo pačiu ir neįkanojama patirtis. Vis tik, tai ne kontrolinės rungtynės“, – pasakojo J.Ryvkinas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS