Neįgaliesiems

J. Ryvkinas po paskutinės kovos pasaulio čempionate: „Noriu labai padėkoti vaikinams“

Lietuvos salės futbolo rinktinės debiutas pasaulio čempionate baigėsi po grupės etapo – šeštadienio vakarą lietuviai Kaune 2:6 nusileido Kosta Rikos rinktinei ir savo grupėje užėmė ketvirtą vietą.

Rezimuodamas visą turnyrą, rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas akcentavo psichologijos faktorių.

„Mano manymu pirmose dviejose rungtynėse mes sužaidėmė pakankamai gerai, maksimaliai bandėme žaisti rezultatui, tačiau trečiose rungtynėse didelį vaidmenį sužaidė psichologija.

Vaikinai dar nėra pasiruošę kovoti dėl didelio rezultato, čia ir patirties trūkumas, galbūt kažkur ir aš juos per daug psichologiškai apkroviau, bet vėlgi – tai patirtis, tą reikia patirti“, – sakė strategas.

Jis taip pat tikino, jog rungtynių plano pasikeitimui įtaką padarė ir svarbaus žaidėjo trauma.

„Rungtynių metu taip pat praradome kertinį žaidėją Albertą Voskunovičių, tada visi mūsų taktiniai sumanymai sugriuvo, o bandymai pakeisti jo netektį, deja, vaisių neatnešė.

Mes rizikavome, norėjome įmušti įvartį, pakeisti tą situaciją, todėl greičiausiai dėl to praleidome daug įvarčių. Tačiau kitos išeities mes neturėjome, galima būtų sužaisti gynybinio plano rungtynes, kristų keli įvarčiai ir rungtynės baigtųsi, bet mes rizikavome, atsidengėme, todėl gavome neigiamą rezultatą.

Mes praradome kontrolę, kuomet A. Voskunovičius patyrė traumą. Tai yra kertinis mūsų žaidėjas ir visas žaidimas sukosi aplink jį. Keitimas, kurį atlikome – nepasiteisino“, – atviravo specialistas.

J. Ryvkino teigimu, lietuviams nepavyko ir tinkamai išnaudoti to faktoriaus, kad dar mačo pradžioje Kosta Rikos ekipos vartų sargas gavo raudoną kortelę, o svečiai kurį laiką žaidė mažumoje.

„Vėlgi, Kosta Rikos vartininko pašalinimas mums turėjo neigiamą įtaką, mes tiesiog galėjome įmušti antrą įvartį ir rungtynių eiga būtų pasikeitusi.

Pačios rungtynės vyko su labai didele atsakomybe vardan rezultato, tai supančiojo mūsų vaikinus. Reikia peržiūrėti rungtynes, atlikti analizę ir tik tada suvoksime, kas ten įvyko.

Aš turėjau patirties tokio tipo čempionatuose, todėl man buvo lengviau. Aš maksimaliai stengiausi perduoti vaikinams emocinį foną ir energetiką, kuri buvo būtina tam, jog išėję į areną, kurioje gausu žmonių, jie galėtų pasiekti rezultatą.

Galbūt šiek tiek persistengiau, nežinau, reikia stebėti rungtynes. Kaip jau minėjau – laimi komanda, pralaimi treneris, todėl noriu padėkoti vaikinams, o aš žiūrėsiu ir analizuosiu, kas ir kaip mums nutiko“, – sakė treneris.

Visgi treneris padėkojo savo rinktinei ir teigė, jog komanda ateityje vėl turi potencialo sugrįžti į tarptautinius turnyrus.

„Pergalių, deja, neiškovojome, tačiau noriu pabrėžti, jog vaikinai atidavė labai daug jėgų ruošdamiesi šiam čempionatui. Jie tikri šaunuoliai ir, mano galva, šiai dienai Lietuva vienareikšmiškai turi tokią salės futbolo rinktinę, kuri gali kovoti ne tik dėl patekimo į kitą atrankos etapą, tačiau su kuria gali tekti kovoti ir pačiame turnyre.

Pradžioje mes to neturėjome, tačiau dabar turime, tai yra tie jauni vaikinai, kurie aikštėje pasirodė rungtynių gale – pažymėčiau Genarą Samsoniką ir Andrių Kaulinį. Tai labai jauni, 20-21 metų žaidėjai, kurie sudalyvavo pasaulio čempionate. Genaras žaidė beveik visose rungtynėse, Andrius, dėl patirties stokos, savo progą gavo tik šiandienos rungtynių pabaigoje.

Tikrai galiu pasakyti, kad šiandien Lietuva turi salės futbolo rinktinę, kuri gali solidžiai žaisti. Visa kita reikia žiūrėti ir analizuoti. Suvokti tai, kas įvyko, mes galėsime vėliau, ne dabar – galbūt po mėnesio, dviejų, trijų, tada turėsime ką lyginti. Dabar galvoje tik nusivylimas dėl rezultato ir kitų emocijų nėra“, – sakė treneris.

Nors lietuvių pasirodymas baigėsi, čempionatas tęsiasi ir toliau. Bilietus į visas turnyro rungtynes įsigyti galite paspaudę čia, taip pat primename, jog su nuolaidos kodu 50OFF bilietai jums kainuos perpus pigiau.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS