Neįgaliesiems

J. Sabatauskaitė: „Sekmadienį laukia lietuviško moterų futbolo derbis“

Viena talentingiausių Lietuvos futbolininkių, aštuoniolikmetė Judita Sabatauskaitė, savo gerokai vyresnes varžoves bausdavo dar 2016-aisiais. Tuomet vos keturiolikto gimtadienio sulaukusi jonaviškė stipriai išsiskirdavo iš komandos draugių tiek žaidimu, tiek energija, tiek mušamais įvarčiais.

J. Sabatauskaitė buvo viena iš tų merginų, kurioms teko garbė sudalyvauti finaliniame Europos U-17 merginų čempionate, vėliau ji ilgai kovojo su traumomis, o šių metų A lygos sezono pradžią pažymėjo pelnydama hat-tricką į „Utenos Utenio“ vartus.

„Žinojome, kad „Utenos Utenis“ pasipildė naujomis žaidėjomis. Visgi, tai yra labai jauna ir nedaug patirties turinti komanda. Ateityje ji gali užauginti visai neblogą futbolininkių kartą, tačiau kol kas labai didelio pasipriešinimo nesitikėjome. Stengėmės laikytis savo plano, taktikos ir matome, kad ji visiškai pasiteisino.

Žiūrint iš kitos pusės, lengva nebuvo. Karštis buvo tikras iššūkis, kuris jau pirmose rungtynėse leido patikrinti savo valios galimybes“, – debiutinį sezono mačą prisiminė „Kauno Žalgirio“ atakų lyderė.

Dar praėjusiais metais su traumomis kovojusi J. Sabatauskaitė skaičiavo dienas iki prasidėsiančio naujojo A lygos sezono. Bėda ta, kad kovo pradžioje tas skaičiavimas nutrūko – pasaulį paguldė koronavirusas, o sezono startas buvo nukeltas neribotam laikui.

„Natūralu, kad iš pradžių buvau susierzinusi. Naujam sezonui ruošiausi labai stipriai, su nekantrumu laukiau prasidėsiančio varžybų maratono ir še tau. Aišku, ši pandemija išbandė kiekvienos charakterį, norą tobulėti bei parodė tikrąją meilę futbolui. Atsirado galimybė sustiprinti savo silpnąsias vietas, išsilaižyti paskutinius traumos likučius ir pakeisti mąstymą. Būtent taip ir stengiausi išnaudoti šį netikėtai atsiradusį papildomą laiką“, – dėstė J. Sabatauskaitė.

-Judita, kuo tavo akimis labiausiai šiemetinis Kauno Žalgiris skiriasi nuo pernykščio?

Šiemet gavome naują, tikrą savo srities specialistą, trenerį, kuris savo jaunatviška energija užkrečia, motyvuoja ir kuria dar geresnę komandos atmosferą. Manau, tai ir būtų pagrindinis pokytis nuo pernykščio „Kauno Žalgirio“.

-Ar šiemetinis Žalgiris pagal potencialą lygoje yra antras?

Nesikabiname sau antros vietos etiketės. Kartu su komanda naujam sezonui išsikėlėme naujus tikslus, kuriuos tikimės įgyvendinti, pritaikant savo sukauptą patirtį, entuziazmą bei tvirtą komandinę dvasią.

-Kaip vertini save pačią lyginant su praėjusiais metais?

Iš tikrųjų, nelabai turiu ką vertinti, nes didžiają praėjusio sezono dalį praleidau traumuota. Tos traumos nuolat kišo koją pagauti savo ritmą bei įgyvendinti sau išsikeltus tikslus. Aišku, tokie dalykai verčia daugiau dėmesio kreipti mažoms detalėms, smulkmenoms, nuo kurių dažniausiai viskas ir prasideda. Kaip komanda, taip ir pati sau išsikėliau naujų tikslų, kurie, tikiuosi, netolimoje ateityje bus pradėti įgyvendinti.

-Yra kažkokia priežastis, dėl ko „Utenos Uteniui“ įvarčius sumušei po pertraukos? Gal varžovės pavargo, gal tau pačiai reikėjo laiko įsivažiuoti?

Pirmosios sezono rungtynės visada būna nelengvos, nes reikia laiko apsiprasti, įsivažiuoti, o tada, atsiradus antram kvėpavimui, pradedi žaisti savo tikrąjį žaidimą. Būtent taip nutiko ir šįsyk.

-Ar šis hat-trickas tavo karjeroje yra kažkuom išskirtinis?

Jis išskirtinis tuo, kad į aikštę sugrįžau po labai ilgo laiko tarpo ir nelabai nusisekusio praėjusio sezono. Tie trys įvarčiai rodo, kad papildomas darbas karantino metu pasiteisino. Dar vienas išskirtinumas – hat-tricką pasiekiau būdama metais vyresnė nei praėjusį kartą (juokiasi).

-Šį sekmadienį laukia kelionė į Šiaulius. Ko galime laukti ten?

Galime laukti lietuviškojo moterų futbolo derbio. Išvykos rungtynės be savų sirgalių visada būna sunkesnės. Vis tik, pažadame intrigą, daug kovos bei karšto oro.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS