Neįgaliesiems

J. Zagurskas apie Lietuvoje įvyksiantį Europos futsal čempionatą: „Buvau šoke, kūnas nuėjo šiurpais“

Šeštadienį Hamburge posėdžiavęs UEFA Vykdomasis komitetas nusprendė, jog 2026-ųjų Europos futsal čempionato organizavimo teisės atiduodamos Lietuvai ir Latvijai. Tokiu būdu, mūsų šalis vos per penkerius metus įsirašys kaip pasaulio ir Europos futsal čempionatų šeimininkė.

„Buvau šoke, kūnas nuėjo šiurpais, labai džiaugiausi, nes neturėjau labai didelių vilčių, kad Europos futsal čempionatas vyks Lietuvoje, nes neperseniausiai turėjome Pasaulio čempionatą, tad ši naujiena buvo nepakartojama“, – paklaustas apie pirmuosius įspūdžius, sakė Lietuvos futsal rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.

Tiek jis, tiek dauguma dabartinės rinktinės žaidėjų dalyvavo prieš dvejus metus Lietuvoje vykusiame FIFA pasaulio futsal čempionate. Jie visi daug ir sunkiai dirbo treniruotėse, aukojo savo laiką, daug laiko leido stovyklose. Kapitonas neabejoja, kad nemažiau darbo laukia ir ruošiantis Europos čempionatui.

„Viskas bus labiau pažįstama, bet vis tiek, norint gerai pasiruošti, reikės didelio ir sunkaus darbo treniruotėse gerinant tiek savo fizines savybes, tiek būti dar labiau stipresniems taktiškai“, – komentavo J. Zagurskas.

– Pasaulio čempionate Lietuva liko be pergalių. Koks realus skirtumas yra tarp pasaulio ir Europos čempionatų finalinių etapų?

Manau, Europos čempionatas bus labai stiprus. Visos Europos rinktinės, kurios dalyvauja pasaulio čempionatuose, pasirodo labai gerai. Jei pasaulio čempionate būna kelios rinktinės silpnesnės iš kitų žemynų, tai Europos čempionate visos rinktinės bus stiprios.

– Iki čempionato – dar daugiau nei dveji metai. Koks realus Lietuvos rinktinės pajėgumo skirtumas 2019-aisiais ir šiandien?

– Na, pasaulio futsal čempionatas mums davė tikrai labai daug ir tai buvo galima matyti atrankoje į 2024 metų pasaulio futsal čempionatą. Pirmasis etapas praeitas be didelių problemų, antrame etape išvykoje davėme rimtą kovą pasaulio ir Europos čempionams portugalams ir išmetėme favoritais laikytus baltarusius.

Dėl patekimo į elitinį etapą žaidėme prieš pasaulio čempionate dalyvavusią čekų komandą ir taip pat sužaidėme neprastai. Tad su geru pasiruošimu, manau, tapsime dar stipresni.

– Šįsyk čempionatas bus rengiamas ne tik Lietuvoje. Kaip tai keis situaciją?

– Manau, kad niekaip. Žaisime Lietuvoje prie savų žiūrovų, o jei reikės žaisti Latvijoje, tai žaisime Latvijoje.

– Ko labiausiai reikia, kad Lietuvos rinktinė šiam čempionatui būtų pasiruošusi maksimaliai gerai?

– Kryptingai ir nuosekliai dirbti, turėti gerų kontrolinių rungtynių, atsidavimo ir aistros tam, ką darome.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS