Neįgaliesiems

Jaunieji Danijos futbolo vikingai: „Superligos“ talentai ir garsių klubų atradimai

Lietuvos U-21 rinktinė šįvakar žais antrąsias Europos čempionato atrankos ciklo rungtynes ir susikaus su jaunaisiais Danijos futbolo talentais.

Prieš šią dvikovą abi rinktinės surinko tris taškus, atseikėdamos tris „sausus“ įvarčius Farerų Salų komandai. Lietuviai užtikrintą pergalę pasiekė Telšiuose, o danai varžovus sutriuškino Torshavne.

Septynis mėnesius Lietuvos U-21 rinktinę treniruojančiam Caritui Falchui šios dienos varžovų žaidimo variklis pažįstamas iki smulkiausių detalių – net keturi Danijos jaunimo komandos nariai rungtyniauja  Farumo miestelio (20 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kopenhagos) klube „FC Nordsjaelland“, kurio sėkmės istorijoje strategas paliko ryškų pėdsaką. C. Falchas vadovavo talentų vystymui, dirbo analitiku ir skautu, specialistas ne sykį minėjo, kad tai – jo palaikomas klubas, kurio koncepcija yra tobulai sustyguotas pavyzdys Lietuvos komandoms. „Nordsjaelland“ projekto vizija – surinkti ir paruošti jaunus vietinius futbolininkus ir būtent iš jų sudaryti klubo branduolį.

Skamba kaip atitolusi nuo realybės utopija? O kaip jums neatremiamas argumentas – po septynių turų devyniolikos tūkstančių gyventojų miestelio komanda lyderiauja Danijos čempionate – „Superliga“, paskutiniame prieš „rinktinių pertrauką“ ture rezultatu 3-0 pribloškusi daniško klubinio futbolo karalius „Kobenhavn“. Šiame pergalingame mače „Nordsjaelland“ gretose spindėjo U-21 rinktinės žaidėjai – gynėjai Madsas Pedersenas ir Viktoras Tranbergas ir saugai Victoras Nelssonas bei Mathias Jensenas. Pastarajam patikėtas Danijos jaunimo rinktinės kapitono raištis. Rugpjūčio 31 – ąją jis tapo trečiojo danų rezultatyvaus smūgio į Farerų salų rinktinės vartus autoriumi.

Caritui Falchui ne naujiena, jog Danijos aukščiausiojo futbolo diviziono – „Superligos“ klubai suteikia  šiltnamio sąlygas progresuoti jauniems žaidėjams, kurie nešildo atsarginių suolo ir gauna daug žaidybinio laiko, reikalingo įgūdžiams ugdyti ir patirčiai kaupti. Todėl jo šiandienos oponentas – Danijos U-21 rinktinės vyriausiasis treneris Nielsas Frederiksenas be vidinio drebulio į aikštelę išleidžia Herningo „Mittdjylland“ jaunąsias žvaigždes – Rasmusą Nisseną Kristenseną ir Mikkelį Duelundą arba „Silkeborg“ atakų kūrėją Robertą Skovą. Į jaunimo rinktinę pakviestas ir perspektyvus „Aalborg“ trejetas – Magnusas Christensenas, Jannikas Pohlas ir Rasmusas Thellufsenas Pedersenas.

Danijos jaunimo rinktinėje netrūksta žaidėjų, priklausančių garsiems futbolo klubams.

N. Frederiksenas aikštės viduryje turi stabilų ir solidų kozirį – nuo 2016/2017 metų sezono „Huddersfield Town“ pagrindinėje  sudėtyje įsitvirtinusį Philipą Anyanwu Billingą, šį sezoną sužaidusį visuose trijuose „Premier lygos mačuose. Patikimų „futbolo emigrantų“ yra ir daugiau: puolėju galintis žaisti krašto saugas Jacobas Bruunas Larsenas laukia savojo šanso Dortmundo „Borussios“ vienuoliktuke, vartininkas Danielis Iversenas „Leicester City“ klube klausosi tautiečio Kaspero Schmeichelio patarimų, vidurio gynėjas Joachimas Andersonas ką tik pasirašė sutartį su Genujos „Sampdoria“, o rezultatyviausias U-21 snaiperis – devynis įvarčius įmušęs puolėjas Marcusas Ingvartsenas iš talentų kalvės „Nordsjaelland“ persikėlė į vieną pajėgiausių Belgijos klubų – „Genką“.

Pridėkime Norvegijos flagmanui Trondheimo „Rosenborg“ atstovaujantį gynybos linijos futbolininką Jacubą Rassmuseną ir nebus sunku įsivaizduoti, kokia sudėtinga misija vikingų krašte šįvakar laukia Carito Falcho auklėtinių.

Beje, Lietuvos jaunimo rinktinės strategas būsimų varžovų žaidimą stebėjo iš arti – jis apsilankė Danijos rungtynėse Lenkijoje šią vasarą vykusiame U-21 Europos čempionato finaliniame etape. Danai savo grupėje liko treti, pralaimėję 0:3 Vokietijai bei 0:2 Italijai ir įveikę Čekiją 4:2.

Didžiausi Danijos U-21 rinktinių pasiekimai – 1992–ųjų ir 2015–ųjų metų Europos jaunimo čempionatuose pasiekti pusfinaliai. Lietuvos ir Danijos jaunimo rinktinių keliai buvo susikirtę 2007 – ųjų metų atrankoje į Europos čempionatą. Abu kartus pergalę šventė danai – 3:0 ir 4:0.

Šiandien trečiojoje grupėje vyks dar vienos rungtynės – Suomijos U-21 rinktinė priima Farerų Salų nacionalinę ekipą, patyrusią jau du pralaimėjimus. Penktadienį Lenkija išvykoje įveikė Gruziją 3:0, tad lietuviai, lenkai ir danai su trimis taškais yra turnyro lentelės viršuje.

Priminsime, jog devynių 2019 EURO U-21 atrankos grupių nugalėtojai tiesiogiai keliauja į finalinį etapą Italijoje ir San Marine. Keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės susikaus atkrintamosiose rungtynėse – dviejų paskutiniųjų kelialapių laimėtojai paaiškės po dviejų mačų namie ir išvykoje.

Danijos ir Lietuvos jaunimo rinktinių rungtynių transliacija (mokama): http://www.dbutv.dk/live/18845025

Rungtynių įvykius seksime Facebook puslapyje LFF Jaunimo rinktinės

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS