Neįgaliesiems

„Jonava“ prieš „Šiaulius“ – A. Jankauskas prieš M. Matuzą

Prieš penkerius metus Algis Jankauskas ir Martynas Matuzas buvo komandos draugais Marijampolės „Sūduvos“ ekipoje. Vėliau futbolininkų keliai išsiskyrė, o praėjusį savaitgalį vienas kitam įmušė įvartį, lėmusį tai, kad Pirmos lygos sezonas, nepaisant paskutinio turo rungtynių, dar nėra baigtas. Laukia auksinis mūšis, po kurio ir paaiškės, kas taps naujaisiais Pirmos lygos nugalėtojais.

A. Jankauskas ir M. Matuzas šiam tekstui pasirinkti neatsitiktinai – jie būsimo mūšio kapitonai.

„Sezono pabaigoje išbarstėme labai daug taškų, todėl prieš paskutines rungtynes su „Jonavos“ komanda buvome, tarsi, priremti prie sienos. Buvome labai motyvuoti, užsivedę, nes norėjome pratęsti sezoną ir turėti galimybę sužaisti auksines rungtynes. Kad tai įvyktų, privalėjome laimėti. Vis tik, kiekvienos rungtynės – nauja istorija, todėl dabar svarbiausia ir penktadienį į aikštę išeiti taip pat motyvuotai ir taip pat užsivedus. Jei tai padarysime, manau, turėsime nemažai šansų pasiekti pergalę“, – sakė pergalingą įvartį savaitgalį pelnęs 39-erių metų gynėjas A. Jankauskas.

„Kiekvieną sezoną gali skaičiuoti prarastus taškus ir prisiminti, kur galėjome laimėti ir dabar turėti taškų daugiau. Vis tik, to daryti neketiname. Žiūrėti į tai, kas būtų, jeigų būtų nėra jokios prasmės. Apskritai, net tos būsimos rungtynės, galvoju, kad lyginant su tomis jau buvusiomis, mums bus kažkiek lengvesnės. Nebebus taip, kad mums užtektų lygiųjų, todėl kažkuria prasme nukrito atsakomybė. Eisime žaisti ir sužaisime. Laukiame kovos, tačiau turime aiškų tikslą laimėti“, – sakė M. Matuzas.

Prieš būsimą auksinę dvikovą futbolo ekspertai favoritais laiko „Šiaulių“ futbolininkus. Vis tik, nei vieni, to dalyko neakcentuoja.

„Dvi komandos per metus laiko surinko vienodai taškų, tad neįsivaizduoju, kaip ir kas tuos pranašumus nustato. Man asmeniškai tai nedarys jokios įtakos. Esu beveik tikras, kad nedarys ir kitiems. Lygiai taip pat jokios įtakos nedarys ir sintetinė danga. Bus kova, kurią laimės ta komanda, kuri padarys mažiau klaidų.

Galvoju, kad per daug būsimos rungtynės net nesiskirs nuo to, kas vyko praėjusį savaitgalį. Be abejo, dabar viskas gali nukeliauti iki baudinių serijos, tačiau geriau, kad taip nebūtų. Nemėgstu aš tokių serijų – labiau mėgstu laimėti per pagrindinį laiką“, – dėstė M. Matuzas.

„Dirbame ties tuo klausimu. Labai svarbu, kad žaidėjai negalvotų, kad jau viskas padaryta ir jei jau juos įveikėme, tai įveiksime ir dar kartą. Negali būti absoliučiai jokio atsipalaidavimo. Žaisime neutralioje aikštėje, o taip yra daroma dėl to, kad nei viena komanda neturėtų jokio pranašumo. Aš asmeniškai galvoju, kad abiejų komandų šansai yra lygūs“, – sakė A. Jankauskas.

Auksinės rungtynės „Šiauliai“ – „Jonava“ įvyks penktadienį 18:30 valandą Kėdainiuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS