Neįgaliesiems

Jonavoje – naujos aikštės atidarymas

Jonavos „Lietavos“ futbolininkai nuo šiol šaltuoju sezono metu turės tinkamas sąlygas treniruotis ir rungtyniauti.  Rugsėjo 20 d. prieš Jonavos klubo ir Vilniaus „Žalgirio“ rungtynes oficialiai atidaryta nauja dirbtinės dangos futbolo aikštė.

Pirmieji naująją aikštę išbandė jaunieji futbolininkai, o vėliau Lietuvos futbolo federacijos (LFF), „SMScredit.lt A lygos“ ir Jonavos rajono savivaldybės vadovai davė oficialų startą šiam naujam projektui. Simbolinę juostelę perkirpo miesto meras Mindaugas Sinkevičius ir LFF prezidentas Edvinas Eimontas.

Naujoji dirbtinės dangos aikštė – tai bendras LFF ir Jonavos miesto savivaldybės projektas. Senoji aikštelė buvo prastos kokybės, netinkama nei treniruotėms, nei rungtynėms. Naują dangą Jonavai dovanojo LFF, o savivaldybė pasirūpino aikštės pagrindų įrengimu.

„Šaunu, kad LFF bendradarbiaujant kartu su savivaldybe ir „Lietavos“ klubu vietos futbolo bendruomenė gali džiaugtis nauja standartinių matmenų dirbtinės dangos aikšte. Tokių aikščių pagal programą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ siekiame įrengti kuo daugiau visuose Lietuvos regionuose. Pozityviai taip pat nuteikia tai, kad bendromis pastangomis Jonavos futbolo bendruomenė sistemingai juda į priekį tiek kurdama naują infrastruktūrą, tiek profesionaliai tobulėdama. Teigiamas savivaldybės požiūris leidžia tikėtis, kad artimiausioje ateityje Jonavoje bus žengtas dar vienas žingsnis jaunųjų futbolininkų ugdymą perkeliant į klubo struktūrą. Kalbant apie pagrindinį Jonavos stadioną, tikimės, kad planai jį atnaujinti bus įgyvendinti ir pasibaigus išimtiniam laikotarpiui „Lietava“ galės toliau žaisti „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje. Atlikus numatomus atnaujinimus, stadione galėtų vykti ir 2018 m. Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionato rungtynės“, – kalbėjo LFF prezidentas E. Eimontas.

„Bendromis pastangomis pavyko įgyvendinti šį projektą. Manau, kad tai palengvins „Lietavos“ pasiruošimą „SMScredit.lt A lygos“ kovoms. Čia taip pat galės treniruotis ir jaunieji futbolininkai, ir visi norintieji žaisti futbolą. Džiaugiuosi, kad LFF suprato mūsų norus modernizuoti infrastruktūrą, o savivaldybės taryba skyrė finansavimą aikštės pagrindui įrengti. Šiuo projektu mūsų darbai nesibaigia, turime ambicingų planų gerinti stadiono infrastruktūrą. Mes vertiname sezono pradžioje federacijos ir lygos vadovų suteiktą pasitikėjimą bei pritaikytas išimtis dėl infrastruktūros reikalavimų. Davėme pažadus ir juos vykdome. Greitai infrastruktūra bus sukurta ir galbūt net taps pavyzdine Lietuvos mastu“, – sakė Jonavos rajono meras M. Sinkevičius.

Aukštos kokybės ir visų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė (105×68 m) atitinka dviejų FIFA-UEFA žvaigždučių kategoriją. Aikštės įrengimo darbams 170 tūkst. Eur skyrė miesto valdžia, dar apie 130 tūkst. Eur kainavo dirbtinė danga, kurią dovanojo LFF. Futbolo klubui „Lietava“ ši aikštė leis pavasarį ir vėlyvą rudenį pagaliau žaisti namų varžybas ir treniruotis tinkamomis sąlygomis.

„Ši aikštė – mums yra išsigelbėjimas, kadangi mes daug metų neturėjome tinkamų sąlygų treniruotis šaltuoju metų laiku. Senoji danga buvo netinkama, tad tekdavo ieškoti kitų patalpų, salių. Be to, sezono pradžioje namų varžybas tekdavo žaisti Kaune ir Kėdainiuose, reikėjo ten nuomotis aikštes, o tai sudarydavo papildomų išlaidų. Visi aikštės parametrai leis pavasarį ir rudenį žaisti oficialias rungtynes. Be šios aikštės būtų neįmanomas rimtas, normalus pasiruošimas „A lygos“ kovoms“, – kalbėjo „Lietavos“ direktorius Džeraldas Rocys.

Tai ne vieninteliai futbolo infrastruktūros gerinimo darbai Jonavos mieste. Greitu metu prasidės stadiono universalios tribūnos įrengimas. Pradžioje bus įrengta 200 sėdimų vietų tribūna su stogu, kuri vėliau padidės iki tūkstančio vietų.

„2017 m. planuojama pradėti statyti daugiafunkcę tribūną, kurios vietos, atsižvelgus į poreikį, galės būti demontuotos ir į centrinio stadiono, ir į dirbtinės dangos pusę. Ateities planuose – visapusiškų matmenų futbolo maniežas už Neries, įsikursiantis šalia dviejų renovuotų aikščių. Naujomis sąlygomis galėsime konkuruoti su Marijampole, o gal net ją ir pralenkti“, – apie būsimus planus kalbėjo Dž. Rocys.

Penktadienį (rugsėjo 23 d.) Jonavos mieste bus atidaryta dar viena futbolo aikštė: Senamiesčio gimnazijos mokiniai galės sportuoti naujoje dirbtinės dangos futbolo aikštelėje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS