Neįgaliesiems

K. Jasaitis po merginų rinktinės pasirodymo: „Merginoms palaikymas yra labai svarbus“

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė praėjusią savaitę varžėsi UEFA Europos merginų čempionato atrankoje.

Merginos pirmame mače 2:2 išsiskyrė su Moldova, 0:1 nusileido Turkijai ir paskutiniame mače surengė tikrą įvarčių fiestą, 6:1 sutriuškinusios Andoros bendraamžes. Tai lietuvaitėms garantavo antrą poziciją grupėje.

Rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis po paskutinės dvikovos reziumavo visą turnyrą bei apžvelgė kiekvienas rungtynes konkrečiai.

Kalbėdamas apie dvikovą su Moldova jis sakė, jog džiugu, kad komanda sugebėjo parodyti charakterį, tačiau apmaudu dėl to, kad buvo techninio broko.

„Pirmos rungtynės atrankoje mums visada sekasi sunkiau, tai yra tendencija, esame tai pastebėję. Mums reikia laiko, gal prieš turnyrą su stipriu varžovu būtų naudinga sužaisti kokias kontrolines rungtynes, kad galėtume pajausti tą atmosferą. Pačios rungtynės rezultato prasme nuliūdino, nors žaidimo prasme buvo daugiau pozityvo, nes komanda pralaiminėdama sugebėjo išlyginti rezultatą.

Šita Moldovos merginų karta nėra silpna komanda, ten jau yra nacionalinės rinktinės žaidėjų. Buvo šiek tiek techninio broko, kuris, manau, ir pakišo koją mūsų komandai“, – turnyro startą įvertino treneris.

Antrame mače sekė minimalus pralaimėjimas grupės nugalėtojomis tapusioms turkėms, kai vienintelis įvartis krito per pirmo kėlinio pridėtą laiką, po standartinės situacijos.

„Turkijos komanda yra truputėlį aukštesnio meistriškumo ir tai atsispindėjo tose rungtynėse. Gavome tokį įvartuką 46 minutę, į rūbinę, po standartinės situacijos, kur tikrai turėjome susitvarkyti, bet nepasisekė, patys atakoje taip pat kūrėme sunkiai.

Bet tą sykį turėjome problemų ir su sudėtimi, kelios mūsų žaidėjos buvo apsirgusios, kelios kitos turėjo mikrotraumas ir antrame kėlinyje neturėjome kuo sustiprinti žaidimo, kas mums yra labai svarbu“, – dėstė strategas.

Paskutiniame mače lietuvės laimėjo 6:1, tačiau rimčiau užsivedė tik antrame kėlinyje. Negana to, K. Jasaičio ekipa pirma praleido kiek kuriozinį įvartį, po kurio turėjo vytis varžoves.

„Gavome tą įvartį, nei šiokį nei tokį, iš užribio, tas gal kažkiek kirto per psichologiją. Bet pamažu įsivažiavome, vėl turėjome pradžioje daug netikslių perdavimų, bet vėliau merginos adaptavosi, įsivažiavome ir nuėjome su savo banga.

Ši komanda atakoje turi po dvi stiprias lygiavertes žaidėjas į vieną poziciją. Ko mums trūko su Turkija, tai šį kartą antrame kėlinyje keitimai pasiteisino, mūsų komanda pradėjo bėgti, pradėjo naudotis savo stipriosiomis pusėmis, atsivėrė kraštai ir galėjome pelnyti gražius savo įvarčius“, – sakė treneris.

Specialistas pasidžiaugė, jog visose rungtynėse Vilniuje rinktinę aktyviai palaikė sirgaliai.

„Džiaugiamės, kad ateina sirgaliai, artimieji, merginoms tas palaikymas yra labai svarbus, joms to labai reikia. Norėčiau, kad sirgalių būtų ir dar daugiau, bet jei turėsime gerą rezultatą – manau, kad ir sirgalių bus žymiai daugiau“, – pasakojo K. Jasaitis.

Savo komentarą jis užbaigė teigiantis, jog viliasi, kad merginos gaus stabilaus žaidimo laiko moterų A lygos čempionate.

„Labai norėčiau, kad visos šios merginos turėtų stabilų žaidimo laiką moterų A lygoje. Tai yra be galo svarbu tiek joms pačioms, tiek ir rinktinei. Jei turėsime savo klubuose žaidžiančias žaidėjas – nuo to rinktinei bus tik geriau“, – mintimis dalinosi treneris.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS