Neįgaliesiems

K. Kažukolovas: apie nelengvas traumas ir „Brighton“ klubą

Anglijos „Premier“ lygos klube „Brighton“ tobulėjantis gynėjas Kipras Kažukolovas po ilgos pertraukos apsivilko Lietuvos jaunimo rinktinės marškinėlius ir teigė, jog skaudžios traumos jį sustiprino.

18-metis futbolininkas atkreipė jaunimo rinktinių trenerių dėmesį labai anksti ir jau 2017 metų rudenį plušėjo su U-21 rinktine Europos čempionato atrankos stovykloje. Šį mėnesį jis vėl dalyvavo komandos stovykloje.

„Buvo malonu po pusantrų metų pertraukos sugrįžti į U-21 rinktinę, praėjo ilgas laiko tarpas, kurį praleidau kitos aplinkos žmonėmis, šnekančiais kita kalba. Nesitikėjau, kad po traumos taip greit sulauksiu kvietimo. Būti jaunesniam rinktinėje prideda daugiau motyvacijos dirbti, visada turi kabintis „į kaulą“, – sakė K. Kažukolovas, kuris prieš tai buvo vienas iš U-19 rinktinės lyderių.

Iš Kuršėnų kilęs K. Kažukolovas anksti pakėlė sparnus į užsienį. Būdamas 16 metų, jis paliko Nacionalinę futbolo akademiją ir sukirto rankomis su aukščiausioje Anglijos lygoje žaidžiančia „Brighton“ komanda, kurioje dirba ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkų treneris Justinas Gasiūnas. Atvykęs į Braitoną, futbolininkas iš karto pradėjo treniruotis su 3-4 metais vyresniais žaidėjais. Tačiau tais pačiais 2017 metais jis patyrė trigubą traumą, kuri jam suteikė nemažai valios išbandymų.

„Pradėjau karjerą klube tikrai aukšta nata. Nepralaimėjau ne vienerių rungtynių su jaunimo komanda iki patiriant traumą. Man plyšo kryžminiai ir šoniniai kelio raiščiai, taip pat padaryta žala meniskui. Iš rikiuotės iškritau dešimt mėnesių. Einant aštuntam reabilitacijos mėnesiui, atlikome pakartotinį testą ir man pasakė, jog operacija nepavyko ir sužinojau, kad teks praleisti be futbolo dar aštuonis-devynis mėnesius“, – pasakojo K. Kažukolovas.

Tvirtai sudėtas ir su kamuoliu mėgstantis žaisti gynėjas teigė, kad nepaisant psichologinės naštos, trauma tik sustiprino jį patį: „Kadangi mano šeima liko Lietuvoje, ne visada paprasti susiskambinimai padėdavo. Man labai padėjo ta šeima, pas kurią tuo metu gyvenome su kitais žaidėjais Braitone“.

„Stipriai prisidėjo ir „Brighton“ klubas, kuris nežiūri į tavo statusą, bet visada tau padės ir rūpinsis. Po traumos supratau, kiek sunkiai reikia dirbti. Nėra taip, kad lengvai prasibėgi ir tampi žvaigžde“, – tvirtino K. Kažukolovas.

Anot jo, „Brighton“ klubas didelį dėmesį skiria jaunimo ugdymui ir visos sąlygos tobulėti yra suteiktos: „Visa organizacija yra aukšto lygio. Visos jaunimo ekipos treniruojasi kartu su pagrindine komanda viename komplekse. Profesionalumas yra ir aikštėje, ir už jos ribų. Dabar pasikeitė pirmos komandos personalas ir treneriai, bet prieš tai dirbęs vyriausiasis treneris Chrisas Hughtonas buvo nepasipūtęs ir šiltas žmogus, bendraudavo su U-15 ir U-16 futbolininkais“.

Kuršėniškis į rikiuotę sugrįžo šiam sezonui einant į pabaigą ir sužaidė nepilnas tris rungtynes U-18 amžiaus grupės „Premier“ lygos varžybose. K. Kažukolovas pripažįsta, kad birželio pradžioje dar nebuvo šimtu procentų atsigavęs, bet sužaidė 45 minutes draugiškose rungtynėse su Latvija.

„Po viso sezono reikalingas poilsis, bet „Brighton“ treneriai davė treniruočių programą – kitas sezonas man bus labai svarbus, tad nėra kada ilsėtis, reikia dirbti“, – darbui buvo nusiteikęs futbolininkas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS