Neįgaliesiems

K. Kulbytė po patirties Juodkalnijoje: „Noriu pasidžiaugti komandos vieningumu ir charakteriu“

Lietuvos merginų  U17 rinktinė praėjusią savaitę dalyvavo UEFA Europos merginų U17 čempionato atrankos B diviziono turnyre Juodkalnijoje, kur sužaidė trejas rungtynes.

Lietuvaitės susitiko su Juodkalnijos, Andoros ir baltarusių komandomis ir per trejas rungtynes iškovojo 3 taškus – buvo nugalėta Andoros ekipa, tačiau nusileista juodkalnietėms ir baltarusėms.

Vyriausioji rinktinės trenerė Kotryna Kulbytė, reziumuodama ekipos pasirodymą, teigė, kad jausmai – dvejopi.

„Aikštėje buvo dvejos kokybiškos rungtynės, tačiau turnyrinėje lentelėje – 3 vieta ir  3 taškai.

Dinamiškos rungtynės prieš Juodkalnijos rinktinę, kuriose galėjome ir turėjome pasiimti taškus ar net laimėti. Praėjusių metų rudenį, lapkričio mėnesį, namuose priėmėme tą pačią Juodkalnijos rinktinę, ir turėjome pripažinti jų pranašumą 1:4.

Tuo tarpu šių metų kovą žaidėme kaip lygios su lygiomis, sukūrėme daug progų ir dominavome antrame kėlinyje. Matome, kad einame teisinga kryptimi, bet niekas nepasikeis per naktį, turime išmokti išnaudoti susikurtas progas, „nuspręsti“ rungtynes, mat ne visada turėsime dešimt šansų įmušti įvartį.

Vėliau gavome pamokų ateičiai ir sužinojome, kas yra tikras tarptautinis futbolas, koks skirtumas žaisti vietinėje lygoje ir tarptautinėje arenoje, kokių dvikovų turime tikėtis aikštėje. Turnyrą pabaigėme rezultatyvia pergale prieš Andoros rinktinę”, – įspūdžiais dalinosi trenerė.

Nelepino rinktinės ir oro sąlygos.

„Juodkalnijoje patekome į lietingą laikotarpį, pirmąsias tris dienas be sustojimo lijo, žaibavo, kitos poros rungtynės buvo nutrauktos dėl pavojingų oro sąlygų.

Treniravomės ant dirbtinių aikščių, žaidėme ant natūralių, kurios buvo tikrai ne puikios kokybės.

Nepaisant to, visa kita buvo puikiai organizuota. Prisitaikėme ir stengėmės išlaikyti dėmesį į dalykus, kuriuos galime kontroliuoti”, – sakė trenerė.

Visgi ji pasidžiaugė, kad tokia patirtis rinktinei bus naudinga ir ateities kovose.

„Noriu pasidžiaugti komandos vieningumu ir charakteriu – turime puikią grupę motyvuotų bei talentingų žaidėjų, keturi iš penkių turnyro įvarčių buvo pelnyti per paskutines dvidešimt rungtynių minučių. Tai reiškia tik vieną – visos komandos tikėjimą tuo, ką darome.

Taip pat 17 iš 20 į rinktinę pakviestų žaidėjų buvo metais ar dvejais jaunesnės negu varžovės, tad visas komandos branduolys kartu išliks dar metams.

Mūsų dar laukia ir „Development“ turnyras Moldovoje, Baltijos taurė ir dar vienas Europos čempionato atrankos turnyras. Net neabejoju, jog paaugome kaip komanda, ir tai galėsime išnaudoti ateinančiose kovose“, – užbaigė ji.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS