Neįgaliesiems

K. Liužinaitė: „Norėsis įrodyti, kad ši pertrauka buvo naudinga individualiai tobulėti“

Iš Ramygalos kilusi 17-metė Karilė Liužinaitė gimtojo miestelio marškinėlius išaugo labai jauna. Tada išvyko į Panevėžį, kur per trumpą laiką sugebėjo tapti šio miesto komandos lydere.

Jos įvarčiai neliko nepastebėti merginų U-17 rinktinės, vėliau U-19 rinktinės, o dabar ir MFA „Žalgirio“-MRU treneriams. Nuo naujojo sezono K. Liužinaitė atstovaus į A lygą sugrįžtančiam sostinės klubui.

„Kadangi MFA „Žalgiris“ ruošiasi A lygai, tai čia žaidėjos yra aukštesnio lygio nei Panevėžyje. Manau, kad čia treniruotės yra kryptingesnės, o pats pasiruošimas aukštesnio lygio varžyboms. Vilnius man labai patinka, gražus senamiestis, daug laiko praleidžiame prie upės, todėl apie būsimą karjeros vietą galiu atsiliepti tik teigiamai“, – sakė K. Liužinaitė.

Dar pilnametystės nesulaukusios vienos geriausių Lietuvos futbolininkių CV jau puošia atstovavimas Lietuvos merginų U-17 rinktinei finaliniame Europos čempionato etape. Nors tas turnyras lietuvaitėms susiklostė nekaip, merginos gavo milžinišką patirtį, kurią bando pritaikyti ir klubiniame futbole. Tiesa, iki to čempionato dar reikėjo užaugti.

„Kai buvau mažesnė, brolis žaidė futbolą, aš jį stebėdavau ir pačiai atsirado noras pabandyti. Galima sakyti, kad futbole atsiradau dėl jo. Patiko gal tas išskirtininis momentas, kad viskas vyksta kojomis ir, norint pelnyti tašką, reikia ne mesti, o įspirti“, – vaikystės prisiminimais dalinosi K. Liužinaitė.

–Ar tai ir buvo tas metas, kai nusprendėte lankyti futbolą?

–Labai norėjau lankyti, bet, deja, pas mus miestelyje nebuvo mergaičių komandos, todėl teko treniruotis su berniukais.

–Prisimenate, ką reiškia mergaitei būti būryje tarp berniukų?

–Kadangi buvome vaikai, nelabai skirstėmės. Žaidėme kaip lygūs su lygiais. Tas amžius toks, kai dar ir tie patys berniukai nori įrodyti esantys stipresni už mergaites.

–Vėliau buvo Panevėžio etapas. Kaip atsimenate jį?

–Taip, po kiek laiko išvykau rungtyniauti į Panevėžio mergaičių komandą. Tada jau atsirado rimtesnis požiūris į futbolą, tai jau tapo nebe vien tik žaidimas, tai jau tapo kova, rezultato siekimas.

–Kaip jautėtės Panevėžyje patekusi į mergaičių komandą?

–Iš pradžių jaučiau truputėlį baimę. Nauja komanda, aplinka, treneris, tačiau labai greitai įsiliejau į komandą ir viskas ėjosi puikiai

–Kokie buvo pirmieji Jūsų laimėjimai?

–Manyčiau, kad pirmieji rimtesni pasiekimai buvo LMFA Pirmos lygos rezultatyviausios žaidėjos prizas ir pakvietimas į merginų U-17 rinktinę.

–Kodėl tapote puolėja?

–Viskas paprasta – futbole man labiausiai patinkantis elementas yra mušti įvarčius. Apima didžiulis džiaugsmas nuginklavus priešinikių vartininkę, ypač jei tai pavyksta padaryti svarbiose rungtynėse.

–Mėgstamiausi futbolininkai – taip pat puolėjai?

–Anksčiau labai mėgau Cristiano Ronaldo, dabar labai patinka jauni perspektyvūs žaidėjai, kaip Kylian Mbappé, Paulo Dybala. Labai patinka Madrido „Real“ žaidimas.

–Kokius tikslus keliate šiemet su MFA „Žalgiriu“-MRU komanda?

–Pagrindinis tikslas – pasirodyti kuo geriau ir įrodyti, kad ši pertrauka buvo naudinga individualiam tobulėjimui. Be to, norisi sugrąžinti didįjį futbolą į Vilnių.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS