Neįgaliesiems

K. Petkovas – apie nugalėtojų mentalitetą, artėjantį sezono startą, naują branduolį ir laukiančius iššūkius

Šių metų pradžioje prie Šiaulių „Gintros” klubo vairo stojęs patyręs futbolo specialistas iš Bulgarijos Kalojanas Petkovas su naująja komanda kovo pradžioje iškovojo pirmąjį sezoną trofėjų – Saulės miesto ekipa apgynė LMFA Žiemos taurę.

Nepaisant šio pasiekimo, kuris buvo svarbus pakylėti komandinę dvasią prieš artėjantį 2022 metų „Spark Energy” moterų A lygos sezoną, strategas išlieka santūrus ir tikina, kad svarbiausias tikslas – išsaugoti komandos nugalėtojų mentalitetą.

„Gintros” sudėtyje iš praėjusio sezono liko tik trys futbolininkės – Tereza Romanovskaja, Aušrinė Bikutė ir Trudi Carter. Prie Lietuvos čempionių prisijungė perspektyvios lietuvės iš dublerių ekipos – Santa Lichareva, Eitvydė Partikaitė, Gintarė Raznauskaitė, Saulutė Railaitė, Andžela Vaičytė, talentinga uteniškė Neda Klezaitė, amerikietės Madison Less, Samantha Rosette, Shannon Aviza, Renee Guion, Athena Kuehn, kanadietė Serena Dolan, o artimiausiu metu bus pristatytos dar kelios naujokės.

Tiesa, kanadietė S. Dolan pasirengimo stovykloje Lenkijoje patyrė sudėtingą kryžminių kelio raiščių traumą dėl kurios prireiks operacijos.

Naują žaidėjų darinį sulipdyti į čempionišką, pergales skinančią komandą tikslą turintis K. Petkovas neabejoja, kad didieji iššūkiai dar tik laukia ateityje, tačiau džiaugiasi auklėtinių darnumu ir sunkiu darbu treniruotėse, kuris pasak trenerio jau duoda matomų rezultatų.

Prieš artėjantį A lygos sezoną, kuris startuos jau šį savaitgalį, pirmojo turo rungtynėmis prieš Kauno rajono FC „Hegelmann”, K. Petkovas pasidalino mintimis apie vyraujančias nuotaikas komandoje, išankstinį favoritų statusą ir laukiančius iššūkis.

– Treneri, pasirengimo sezono stadijoje turėjote sudėtingą uždavinį – sulipdyti naujų žaidėjų darinį į vieną darnų komandinį mechanizmą. Jūsų nuomone, kaip pavyko įgyvendinti šią užduotį?

– Tai yra sudėtingas etapas apie kurį negaliu kalbėti būtuoju laiku, kadangi mes vis dar esame pasirengimo etape. Nepaisant čempionato starto, kuris jau šį sekmadienį, dėl objektyvių priežasčių mes dar nepasiekėme optimalios sportinės formos, dalis žaidėjų gydosi mikrotraumas. Mums prireiks daugiau laiko, kadangi komanda yra nauja, kartu žaidėme tik kelias rungtynes. Merginų nusiteikimas ir darbo etika treniruotėse mane džiugina, tai pozityvus ženklas, rodantis, kad į komandos tikslus žvelgiame vieningai. Tam, kad komanda veiktų kaip vienas darnus mechanizmas turėsime dar daug ko išmokti. Mūsų laukia ne tik A lygos čempionatas, bet ir Baltijos lyga, UEFA Čempionių lyga, kuri vyks rugpjūtį. Sezonas yra gana ilgas, turime būti pasiruošę įvairiems scenarijams.

– Kokius esminius teigiamus aspektus komandos žaidime įžvelgiate nuo pirmųjų rungtynių LMFA Žiemos taurėje iki šiandienos? Ką komandai reiškė iškovotas Žiemos taurės titulas?

– Titulas yra geras signalas žaidėjoms kokioje komandoje jos yra, į kokius tikslus mes pretenduojame. Turime užduoti gerą toną formuojant nugalėtojų mentalitetą, kuris yra šio klubo ilgalaikė vizitinė kortelė. Nuo pirmųjų rungtynių Žiemos taurėje įžvelgiu pažangą tiek vertinant individualų žaidėjų pasirengimą, tiek komandinį. Mūsų komandos sudėtis ne tik nauja, bet ir labai jauna, vertinant bendrą amžiaus vidurkį. Noriu pasidžiaugti vietinių jaunųjų futbolininkių, kurios yra skirtingų amžiaus grupių Lietuvos rinktinių narės, daroma pažanga, ryžtingumu, rodomu charakteriu. Turime pozityvių žinių, kad Gintarė ir Eitvydė jau yra atsidūrusios nacionalinės rinktinės radare. Apskritai smagu matyti, kad žaidėjos nepaisant to ar jos vietinės, ar legionierės, bendrame kolektyve jaučiasi vis geriau, juokauja, apsikeičia patarimais. Labai svarbu formuoti ne tik nugalėtojų mentalitetą, bet ir darnų, motyvuotą kolektyvą.

– Jau daugelį metų „Gintrai“ dar net neprasidėjus sezonui yra kabinami A lygos aukso medaliai. Šiais metais užkulisiuose kalbama, kad komanda yra įveikiama. Kaip jūs tai priimate ir vertinate?

– Priimu atsakingai, tačiau ramiai. Kaip jau minėjau, mūsų komandoje daug naujų žaidėjų, todėl jos neturi jokio pagrindo atsipalaiduoti ar manyti, kad bus lengva. Niekas prieš sezoną neduoda taškų avansu už praėjusių metų pasiekimus. Viską kasmet reikia įrodyti iš naujo. Šiais metais moterų A lyga yra sustiprėjusi, atsirado daugiau panašaus pajėgumo komandų, nuo to tik geriau visam Lietuvos moterų futbolui. Kiekvienoms rungtynėms turėsime ruoštis labai atsakingai. Nėra prasmės siekti sugrįžti į tą etapą, kad „Gintra“ būtų vertinama kaip nenugalima komanda, nes tai iš esmės yra ydinga. Konkurencingesnis čempionatas suteikia daugiau motyvacijos ir perspektyvos tobulėjimui.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate naująjį A lygos sezoną ir akistatą su FC „Hegelmann“, su kuria jau teko susidurti LMFA Žiemos taurėje?

– Nuotaikos pozityvios, kovingos. Žinome, kad „Hegelmann“ ekipa yra pajėgi, jos branduolį sudaro ilgai kartu žaidžiančios, vieną kitą pažįstančios futbolininkės. Neturime jokio pagrindo varžovo neįvertinti, kadangi jau Žiemos taurėje rungtynės buvo sunkios, o pergalę iškovojome tik minimaliu rezultatu. Juolab tai pirmos oficialios čempionato rungtynės, kuriose visada atsiranda tam tikro jaudulio. Tikiuosi, kad su savo užduotimis susitvarkysime sėkmingai ir čempionatą pradėsime užtikrintai.

– Kokie yra artimiausių savaičių planai,?

– Po šio pirmojo turo bus rinktinių langas, kuris turės įtakos tolimesniam tvarkaraščiui. Turėsime nemažai laiko treniruotėms, toliau šlifuosime žaidimą, taktinius dalykus, gerinsime tarpusavio ryšius. Kai kurioms žaidėjoms, kurios prisijungė neseniai šis etapas bus naudingas geriau pažinti komandos drauges, apsiprasti naujoje aplinkoje. Turinčioms mikrotraumų bus gera proga pasigydyti, pilnai atsistatyti.

– Darbas Lietuvoje, „Gintros“ klube jums naujas karjeros iššūkis. Kaip praėjo ir kokius įspūdžius paliko pirmasis etapas – turėjote pažinti ne tik naują organizaciją, infrastruktūrą, bet ir apsiprasti mieste.

– Šiauliai – gražus, jaukus, europietiškas miestas. Per gyvenimą man teko pabuvoti nemažai įvairių pasaulio šalių, pažinti skirtingas kultūras, žmones, tad naujos vietos manęs anaiptol nebaugina. Čia jaučiuosi komfortabiliai, mieste yra viskas ko reikia, o svarbiausia, kad turime geras sąlygas profesionaliai sportuoti. Tikiuosi, kad artimoje ateityje, kai žalia veja pilnai atsigaus, bus galima turėti kiek patogesnius treniruočių grafiko laikus. Dar prieš atvykdamas žinojau, kad „Gintros“ klubo organizacija yra stipri, turinti gilias istorijos šaknis, čia sutikau futbolą mylinčius žmones, kvalifikuotus savo sričių specialistus, profesionalų trenerių personalą ir noriu padėkoti visiems už šiltą mano integraciją. 

Sekmadienį 15:00 val. Šiauliuose, Gytarių dirbtinės dangos stadione startuos 2022 metų „Spark Energy” moterų A lygos sezonas. Šiaulietės priims viešnias iš Kauno, o futbolo aistruoliai kviečiami palaikyti savo miesto komandą. Įėjimas į stadioną – nemokamas.

fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS