Neįgaliesiems

Karoliniškių aikštelės atidaryme – valdžios įsipareigojimai Lietuvos futbolo ateičiai

Gruodžio 6 d. prie Karoliniškių gimnazijos atidaryta mažojo futbolo aikštelė su šiuolaikiška, aukščiausius reikalavimus atitinkančia dirbtinė danga, aptverta saugia tvora, taip pat įrengti nauji suoliukai žiūrovams. Atidarymą vainikavo aistringos dviejų Karoliniškių gimnazijos futbolo komandų varžybos.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Aikštelės atidaryme dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Ministro Pirmininko patarėjas Elvinas Jankevičius, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei savivaldybės atstovai, Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius, Karoliniškių gimnazijos vadovai ir gausus futbolo aistruolių būrys.

Perkirpus simbolinę atidarymo juostelę Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kvietė susitelkti „kad tokių ir didesnių, dengtų aikštynų būtų kuo daugiau“, pabrėžė, kad jaunimo ugdymas ir sveika gyvensena yra pati svarbiausia šalies investicija į ateitį, o futbolas „turėtų tapti viena iš strateginių sporto šakų, sutelksianti proveržį Lietuvos futbolui.“ Ministras pirmininkas pateikė įkvepiantį, neseniai visą pasaulį nustebinusį Islandijos pavyzdį, kuris kardinaliai pakeitė ne tik socialinę aplinką, bet ir iškėlė Islandiją į pasaulio futbolo elitą.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius padėkojo Ministrui pirmininkui, miesto valdžiai ir KKSD už  tolydžio didėjantį rūpestį futbolu. Prezidentas pabrėžė konkrečius žingsnius, kurie įsikūnija planuose ir jau vykdomuose projektuose; ypač akcentavo Vyriausybės ir LFF rengiamą bendradarbiavimo memorandumą, kuris brėžia futbolo plėtros gaires ateičiai. „Ypač džiugina požiūris, kokią reikšmingą įtaką turi futbolo infrastruktūra socialinei aplinkai, sveikatingumui koks svarbus yra prieinamumas visiems norintiems sportuoti. Dėmesio ir rezultato ryšys akivaizdus – būtent Karoliniškių gimnazijoje, išugdžiusioje ne vieną auklėtinį, kurie buvo nacionalinės futbolo rinktinės nariai, todėl sutelktas dėmesys neabejotinai atneš rezultatus, kuriais mes visi didžiuosimės“ – įteikdamas jauniesiems gimnazijos futbolininkams dovaną – 11 futbolo kamuolių – reiškė įsitikinimą LFF prezidentas T. Danilevičius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius dalinosi planais kitais metais pradėti statyti du dengtus tarptautinius reikalavimus atitinkančius futbolo maniežus ir numatomą visą Vilnių apimsiančią mokyklų futbolo stadionų vejos atnaujinimo programą. Meras gimnazijos vaikams įteikė kamuolį su futbolo klubo „Žalgiris“ žaidėjų autografais.

Bendra Karoliniškių gimnazijos aikštelės įrengimo darbų vertė – 48 tūkst. eurų, 21 tūkst. eurų skirta iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto, beveik 27 tūkst. eurų – Kūno kultūros ir sporto departamentas. Aikštele naudosis ne tik Karoliniškių gimnazijos, bet ir kitų mieste veikiančių futbolo mokyklų auklėtiniai bei gausios futbolo bendruomenės nariai.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS