Neįgaliesiems

Kauną garsinęs klubas prisikėlė naujoms pergalėms

Kauno „Stumbras“, FBK „Kaunas“, „Banga“. Kažkada Lietuvos futbolo čempionate miestą garsinusių, bet vėliau į nebūtį iškeliavusių futbolo klubų sąrašą galima tęsti ilgai. Tačiau neseniai įvyko priešingas procesas – futbolo entuziastai atkūrė istorinį Kauno „Aido“ klubą.

Nuo skambiausių „Aido“ pergalių prabėgo jau beveik keturi dešimtmečiai, tačiau ne vienas futbolo gerbėjas dar atsimena šią kovingą komandą, privertusią save gerbti net stipriausius varžovus. Ne vieną medalį nuskynęs klubas pirmą sykį buvo įkurtas praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Jo įkūrėjais tapo Romas Pikčilingis ir Norbertas Kadiša, o idėją parėmė „Aido“ gamyklos direktorius Klemensas Šeputis, jo pavaldiniai Vytautas Lažaunykas ir Albinas Galinis.

Per keletą metų „Aidas“ prasiskynė kelią į šalies futbolo elitinį divizioną, kur rungtyniavo trejus metus – nuo 1985 iki 1987-ųjų. Paraleliai buvo vystoma jaunimo ugdymo veikla, kuria klubas garsėjo visoje šalyje, o 1986–1987 m. tapo Lietuvos jaunių čempionu.

Jaunimo ekipoje rungtyniavo būsimieji Lietuvos rinktinės nariai: Ramūnas Stonkus, Andrius Upstas, buvęs SSRS jaunių rinktinės žaidėjas Renaldas Kapustas, laikytas vienu ryškiausių šalies futbolo talentų, tačiau vėliau sustabdęs karjerą dėl sunkios traumos.

Vėliau per epochų virsmą užsidarė gamyklos, įmonės, tad, nebelikus finansavimo šaltinių, ne viena futbolo ekipa taip pat baigė egzistuoti, tarp jų ir „Aidas“.

Tačiau ilgus dešimtmečius klubo atgaivinimo idėja buvo gyva. Ji tapo realybe, kai į buvusį klubo vadovą, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentą R. Pikčilingį kreipėsi kaunietis verslininkas Meilutis Sicinskis, prašydamas padėti atkurti „Aido“ komandą.

„Visi suprantame, kad idėja atgaivinti istorinį futbolo klubą šiais laikais stebina. Juk visi skaičiuoja naudą, galimybę uždirbti. O čia susisiekė žmogus, kupinas entuziazmo, paklausė, ar gali naudoti mūsų vardą, išdėstė veiklos planus. Pamačiau, kad tai ne koks nors vienadienis komercinis projektas, o ilgalaikiai ir didele dalimi altruistiški planai, prisidėsiantys prie jaunųjų talentų ugdymo ir Kauno futbolo augimo. Todėl nė kiek neabejodamas pritariau šiems norams ir sutikau eiti garbės prezidento pareigas“, – pasakojo R. Pikčilingis.

Pirmaisiais žingsniais tapo vaikų grupių steigimas ir sutartys su treneriais. Jais tapo buvęs daugkartinis šalies čempionas Minvydas Matlašaitis, žinomi futbolo specialistai Tadas Vilkevičius ir Edmundas Petrauskas. Po „Aido“ vėliava susibūrė per pusšimtis jaunųjų futbolininkų nuo devynerių iki trylikos metų.

Pasak naujojo klubo vadovo M.Sicinskio, greitų rezultatų nesitikima, nes futbolininkų ugdymas – ne vienus metus trunkantis procesas, todėl kilti ketinama pamažu. Artimiausi planai – jaunimo komandos dalyvavimas savo amžiaus grupių varžybose ir startas Lietuvos antrojoje lygoje.

„Esame pasirengę kantriai dirbti ir ugdyti jaunimą, nes tikime, kad Lietuvos futbolo laukia šviesi ateitis“, – sakė M. Sicinskis.

kauno.diena.lt informacija; Beatos Stampachovos nuotrauka

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS