Neįgaliesiems

Kaune – FIFA kursai būsimo sezono teisėjams ir inspektoriams

Praėjusios savaitės pabaigoje Kaune vyko specialūs kursai, kuriuose naudingos informacijos pasisėmė būsimame A lygos sezone dirbsiantys futbolo teisėjai ir inspektoriai.

Kursus organizavo Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) kartu su Lietuvos futbolo federacija (LFF), o mokymų programai vadovavo FIFA instruktorė Lada Rojc iš Kroatijos. Kursų metu vyko specifinių temų apie žaidimo taisykles ir teisėjavimą pristatymai, dalyvių darbas grupėse, treniruotės, praktinės užduotys, teoriniai ir fizinio pasirengimo testai.

„Turėjome ganėtinai stiprų seminarą, kuris buvo skirtas aukščiausios lygos futbolo teisėjams, asistentams ir inspektoriams. Panašus seminaras neseniai vyko ir futsal teisėjams. Palietėme visas svarbiausias temas, svarbiausius aspektus, nagrinėjome taisykles, o lengvosios atletikos manieže vyko ir fizinio pasirengimo testai. Visą svarbiausią medžiagą atsiuntė FIFA, o LFF padėjo su organizavimu, patalpų parūpinimu ir kitais dalykais”, – pasakojo LFTA sekretorius Šarūnas Tamulynas.

Savo patirtimi Lietuvoje patenkinta liko ir kursus vedusi specialistė iš Kroatijos Lada Rojc. „Į Lietuvą atvykau, nes LFTA pasikvietė mane vesti penkių dienų kvalifikacijos kėlimo kursus Lietuvos futbolo teisėjams. Per juos apžvelgėme pačias svarbiausias teisėjų darbo aikštėje temas. Kiekvieną dieną vyko teoriniai ir praktiniai mokymai, darbas grupėse, nagrinėjome vaizdo medžiagą įvairiomis temomis, sprendėme veiksmus, kurie vyko aikštėje.

Tikiuosi, kad padėjau seminaro dalyviams suprasti, kaip traktuoti įvairias situacijas ir kaip lengviau priimti teisingus sprendimus aikštėje. Dirbti buvo labai smagu, auditorija buvo puiki, kantri, uždavė ne vieną klausimą ir tikiuosi, kad kartu atliktas darbas kursuose, visiems bus naudingas“, – teigė pašnekovė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS