Neįgaliesiems

Kaune finišuos LMFA I lygos sezonas

Spalio 20-ąją pajėgiausios LMFA I lygos komandos pasirodys LFF Kauno treniruočių centro stadione, kuriame įvyks pirmenybių mažasis ir didysis finalas.

Šiemet pirmenybėse rungėsi 11 komandų, o po pusfinalio etapo paaiškėjo, kad dėl trečios vietos rungsis MFK „Žalgiris“ ir „SC-Ukmergė“, o dėl nugalėtojų vardo – MFA „Žalgiris“ B-MRU ir FC „Džiugas“.

Šiuos finalinio ketverto susitikimus žiūrovai galės nemokamai stebėti stadione arba įsijungę futbolas.tv platformą:

17:00 val. MFK „Žalgiris“ – „SC-Ukmergė“

20:00 val. MFA „Žalgiris“ B-MRU – FC „Džiugas“

Išsamiau apie pirmenybių sezoną papasakojo Lietuvos moterų futbolo asociacijos generalinė direktorė Milda Liužinaitė.

Kokie buvo pagrindiniai šio sezono LMFA I lygos sezono niuansai, kuris penktadienį finišuos Kaune?

–Šiais metais kiekviena komanda tarpusavyje sužaidė rato sistema, todėl sezono metu ilgai nebuvo aišku, kas užims kurią vietą galutinėje turnyro lentelėje ir ar pateks į finalinį ketvertą. Pačioms komandos buvo įdomu žaisti tokiu formatu, o ne regioninų grupių principu. Galbūt regioniniu principu šiek tiek paprasčiau varžytis bei finansiškai lengviau, bet sportiniu principu varžybos nėra tokios patrauklios. Pažymėtina, kad iš keturių komandų, kurios pateko į finalinį etapą, tik viena yra dublerinė, priešingai nei pernai. Matome, kad I lygos klubai sustiprėjo, taškų atotrūkiai turnyro lentelėje nebuvo dideli.

Finalinio ketverto renginys prasidės nuo mažojo finalo akistatos. Jos dalyvės „SC-Ukmergė“ puoselėja gilias futbolo tradicijas, o MFK „Žalgiris“ komanda šiemet tapo futbolo klubo „Žalgiris“ sistemos dalimi. Kokias įžvelgtumėte šių komandų tolesnes perspektyvas?

–Manau, kad pokyčiai MFK „Žalgiris“ komandai padės augti. Tapus bendros „Žalgirio“ struktūros dalimi bus galima turėti geresnes sąlygas, infrastruktūrą, kvalifikuotus trenerius. Ukmergės kraštas turi senas tradicijas, bet susiduria su iššūkiais, kad vyresnės žaidėjos išvyksta į kitus miestus. Dėl šių priežasčių labai gerbiu „SC-Ukmergė“ trenerį, kuris sugeba išlaikyti moterų komandą ir paruošti kasmet vis po naują perspektyvią žaidėją, o organizacija dalyvauja LMFA varžybose.

Pristatant didžiojo finalo dalyvių situaciją, reikia pažymėti, kad MFA „Žalgiris“ B-MRU paskutinį kartą kėlė nugalėtojų taurę 2021 metais, o FC „Džiugas“ komandai tai bus debiutas finaliniame etape. Kokią reikšmę žaidėjoms turi šis finalas?

–Kiekvienas klubas svajoja iškovoti nugalėtojų trofėjų ir šiemet abi komandos turi lygias galimybes, abi yra panašaus pajėgumo. FC „Džiugas“, nors šiose pirmenybėse rungiasi, palyginus, neseniai, bet turi stiprų charakterį aikštėje ir kelias didelę patirtį turinčias žaidėjas. MFA „Žalgiris“ yra stipri organizacija, turinti komandas visose LMFA vykdomose varžybose, o I lygoje kasmet kelia tikslą laimėti. Manau, kad rungtynės – tikrai intriguojančios, stadione bus labai įdomu stebėti šių komandų kovą.

Finalo ketverto rungtynės bus tiesiogiai transliuojamas per futbolas.tv platformą, renginio akimirkos bus įamžintos nuotraukų ir reportažo pavidalais. Ko norėtųsi palinkėti šio renginio dalyviams bei komandoms, kurios planuoja kitąmet varžytis LMFA I lygoje?

–Norėčiau palinkėti Lietuvos regionų klubams nebijoti prisijungti prie I lygos, nes tai įdomios ir geros pirmenybės. Kaip matome„Džiugo“ pavyzdį, kryptingai dirbantys klubai gali kurti naują istoriją, prasibrauti į finalinį ketvertą. Praleiskite penktadienį savo laiką stadione arba stebėdami tiesioginę transliaciją. Tikimės, kad po šio įdomaus sezono kitąmet komandų skaičius išaugs.

Audriaus Navicko nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS