Neįgaliesiems

Kaune įvyko „EPLAY“ projekto mokymai futbolo treneriams

Balandžio 11 dieną Kaune įvyko tarptautinio „EPLAY“ projekto mokymai, kuriuose dalyvauja dvylika futbolo trenerių iš skirtingų su vaikais dirbančių organizacijų. 

Mokymuose dalyviai gilinosi į trenerių, vaikų ir tėvų santykius, tarpusavio bendravimo ypatumus bei praktikoje kylančius iššūkius.

„EPLAY“ projektas atliepia į Europoje padažnėjusią problemą – jaunimo futbolo rungtynių metu kylančius konfliktus. Dalis šių konfliktų būna susiję su pačiais mažiausiais futbolininkais ir jų tėveliais.

Identifikuotas nesusikalbėjimas tarp trenerio, kaip komandos vadovo, bei vaikų tėvų, kaip pagrindinių vaiko atstovų. Tiek vieni, tiek kiti nori padėti jaunajam žaidėjui tobulėti, mokytis ir kuo geriau pasirodyti rungtynių metu, tačiau neretai pasitaiko, kad vaikai tampa situacijos įkaitais dėl išsiskiriančios trenerio ir tėvų nuomonės, skirtingų patarimų, kurie dažnai perauga į nurodymus ir paliepimus. Tokiu būdu vaikai nesulaukia realios pagalbos ir rungtynėse patiria stresą.

Mokymų dalyviai teorinėje ir praktinėje dalyje diskutavo dėl kokių priežasčių įvyksta šis nesusikalbėjimas bei kaip turi būti paskirstomos funkcijos tarp dviejų vaiko autoritetų.

Šie mokymai yra Europos Sąjungos finansuojamo projekto „EPLAY“ (Educating Players, Leaders and Young people) dalis. Atlikus pastarųjų metų tendencijų analizę buvo parengtos metodinės gairės, padėsiančios spręsti kylančias problemas.

Ši metodinė medžiaga bei praktiniai jos įgyvendinimo būdai pristatyti mokymuose dalyvavusiems treneriams, kurie ištestuos jų veiksmingumą savo treniruojamose komandose.

Mokymų dalyviai: Roberta Akelaitienė (FK „Sūduva“), Žygimantas Barauskas (FK „Ataka“), Mantas Brazionis (FA „Herojai“), Haroldas Gaigalas (FK „Ataka“), Maris Grava (FK „Molėtai“), Deividas Gražys (FA „Herojai“), Oleh Fedorchak (FK „Vilkija“), Ernestas Fedorčak (FK „Garliava“), Tomas Macelis (FA „Kaunas““), Tomas Miliauskas (FK „Jonava“), Viktorija Svirupskytė (Kazlų Rūdos SC), Gabrielius Zagurskas (FA „Kaunas“).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS