Neįgaliesiems

Kaune įvyko Masinio lyderio kurso sertifikato seminaras

Balandžio 12 dieną Kaune buvo surengtas dar vienas Masinio lyderio kurso sertifikato seminaras.

Šie masinio futbolo lyderio mokymai yra skirti pedagogams ir savanoriams, kurie dirba ar tiesiog užsiima veiklomis su vaikais ir norėtų sužinoti, kaip juos galima užimti per populiariausią sportą pasaulyje – futbolą.

Tai yra vienos dienos kursai, skirti pedagogams, tėvams, kurie nori susipažinti su futbolu per bazinę prizmę – iš pedagoginės ir futbolo pusės, jie yra kviečiami nemokamai sudalyvauti kursuose ir įgauti bazines žinias.

Kaip teigė vienas kursų organizatorių, Lietuvos masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius, toks kursų pobūdis yra tinkamas norint sportu sudominti naujus žmones.

„Teisingą kelią matome per fizinį aktyvumą, toks yra mūsų noras, per žaidimų formą įtraukti, kad vaikai sportuotų, lavintų tam tikrus gebėjimus aikštėje, už aikštės ribų. Didelė mūsų veiklų dalis yra susijusi su futbolu, o jei suteiksime tinkamą edukaciją, viskas bus dar sklandžiau.

Žiūrime, kad tai nebūtų banalu ir nebūtų rutininis dalykas, stengiamės viską pateikti įdomia forma. Pirmoje dienos dalyje yra teorija, susijusi su pedagogika, tai yra vaikų užėmimas, sudominimas, kaip su jais smagiau ir įdomiau leisti laiką“, – teigė I. Marcinkevičius.

Jis taip pat pridėjo, jog panašios iniciatyvos padeda pritraukti ne vieną jauną sportuojantį vaiką.

„Įsitraukimas yra tikrai didelis, didžiausias tarp visų sporto šakų, vien pernai per mūsų masinio futbolo projektus sudalyvavo apie 38 tūkstančius 4–11 metų amžiaus vaikų. Turime tikslą augti kiekvienais metais, populiarinti sportą, gerinti įvaizdį ir kad mūsų visuomenė bendrai taptų fiziškai aktyvesnė.

Vasarą prasidės treti šių kursų metai, po truputį įsibėgėjame, o pedagogams tai tinka iš tos pusės, kad tai yra vienos dienos kursai, tad nereikia išsiprašyti iš darbo. Tiems, kas nori dar labiau gilinti savo žinias, turime LFF D licencijos mokymus, ten jau yra ilgesnė, 64 valandų programa, einama link treniravimo pusės, bet dar ne į patį treniravimą“, –  subtilybes pasakojo I. Marcinkevičius.

Pozityviai į šią iniciatyvą žiūri ir patys jos dalyviai.

„Tikslas yra motyvuoti, kursuose buvo minima, kad dalyvauti turi treneris, tėvai ir vaikas, tad noriu tame dalyvauti ir nenoriu būti tokia mama, kuri nežino, kuo užsiima jos vaikas“, – kalbėjo viena iš renginio dalyvių Neringa.

Tokie mokymai gali tapti tramplinu ir į tolimesnę karjerą – I. Marcinkevičiaus teigimu, praeityje yra buvę tokių atvejų.

„Yra ne vienas pavyzdys, kai mokytojas ar darželio auklėtojas pradėjo nuo darželio, o dabar dirba klubuose, tam tikro amžiaus mergaičių ar berniukų treneriais, tai reiškia, kad nuo to masinio futbolo galima išaugti į aukštesnį lygį“, – mintimis dalinosi pašnekovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS