Neįgaliesiems

Kaune įvyko specialus festivalis, skirtas Ukrainos vaikams

Balandžio 28 dieną Kaune, LFF treniruočių centre, įvyko futbolo festivalis, skirtas Ukrainos vaikams. Renginyje dalyvavo 113 vaikų (berniukai ir mergaitės), kurie mokosi Kauno „Herojus“ mokykloje.

Futbolo festivalis buvo atidarytas su puikiu borderkolių veislės šuniukų Grom ir Storm pasirodymu, kurį paruošė jų šeimininkas Redas Masiulis. Pasirodymas buvo sutiktas su dideliu vaikų džiugesiu ir išlydėtas garsiomis ovacijomis.

„Šiems vaikams dabar yra labai svarbu ištrūkti iš šios emocijos ir pasinerti į pozityvią emociją čia, būnant su kamuoliu, džiaugtis ir įgauti pozityvo.

Futbolą žaisti gali bet kas, bet kas gali prieiti ir spirti kamuolį ir šis sportas ne be reikalo yra pats populiariausias pasaulyje.

Galbūt iš pradžių, kai pradėjau dirbti su Ukrainos vaikais, pirmi du mėnesiai buvo labai sunkūs, nes matėsi, kad psichologiškai vaikai yra labai sutrikę, būdavo atvejų, kai per pamokas vaikai tiesiog pradėdavo verkti, neišlaikydavo“, – mintimis apie renginį dalinosi vienas jo organizatorių Ernestas Fedorčak.

Futbolo festivalyje vaikai turėjo galimybę išbandyti žaidžiant futbolą su 1, 3, 4 ir 5 dydžio kamuoliais. Išmėgino save įvairiose užduotyse: taiklumo konkurse, kuomet turėjo eilės tvarka numušti skirtingų spalvų bokštelius, „Kantrybės konkurse“, kuriame turėjo kamuolį  įridenti į gimnastikos lanką, kamuolio varymosi ir stabdymo žaidime „Kas greitesnis“, susipažino su kamuolio žongliravimu.

Vaikus stotelėse mokė ir su jais aktyviai laiką leido Kauno rajono FC „Hegelmann“ klubo akademijos auklėtiniai (berniukai ir mergaitės). Visi puikiai susitvarkė su savo paskirtomis užduotimis.

„Mes atvykome iš Ukrainos, dabar mokomės „Herojaus“ mokykloje. Vaikams labai patinka tokie renginiai, čia jie kartu žaidžia, mokosi ir kartu gražiai leidžia laiką.

Jie mokosi bendrauti, palaikyti vieną kitą, padėti, užjausti ir tiesiog džiaugiasi taip leisdami laiką. Jau metus čia mokomės, vaikai lanko lietuvių kalbos pamokas, draugaujame su lietuviais vaikais. Karas daugelį privertė pradėti žiūrėti kitaip, o čia vaikai pradėjo šypsotis. Jie džiaugiasi, draugauja, žaidžia ir turi galimybę mokytis, esame tikrai dėkingi visiems lietuviams“, – kalbėjo su vaikais iš Ukrainos atvykusi mokytoja Olena Boryspolets.

Vaikai turėjo puikias atrakcijas išbandyti save futbolo smiginio rungtyje ir futbolo žaidimo su netradicine avalyne rungtyje – jas su dideliu noru vaikams atvežė „Goball.lt“ – pripučiamos pramogos.

Po renginio visi vaikai buvo apdovanoti atminimo medaliais ir gertuvėmis.

Organizatoriai už pagalbą dėkoja UAB „Druskininkų Rasa“, Goball.lt – pripučiamos pramogos, Kauno rajono FC „Hegelmann“, Kauno „Herojus“ mokykla, Agility Club „Winner‘s drive“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS