Neįgaliesiems

Kaune įvyko UEFA futbolo medicinos specializuoti kursai

Kaune šį savaitgalį žinias gilino Lietuvos sporto medicinos atstovai – vyko specializuoti, pagal UEFA programą vykdomi specializuoti medicinos kursai.

Šį sykį kursai buvo daugiausiai skirti aptariant apatinių galūnių traumas, jų prevenciją. Kursuose dalyvavo Lietuvos futbolo klubų medicinos personalo nariai bei kiti šios šakos atstovai.

„Šie kursai yra nemokami, vykdomi pagal UEFA mokymų programą. Šiais metais juos vykdome apimant apatinių galūnių traumas, jų testavimą.

Tikrai noriu pasidžiaugti, kad pavyko pasikviesti vienus geriausių specialistų Lietuvoje ir labai tikiuosi, kad visi futbolo klubuose dirbantys specialistai pagerino savo žinias, pagilino įgūdžius ir taip prisidės gerinant futbolininkų sveikatą klubuose“, – kalbėjo LFF sporto medicino centro vadovas Regimantas Vasiliauskas.

Vienas pranešėjų, kuris su dalyviais dalinosi savo žiniomis – vienas geriausių savo profesijos specialistų, Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.

„Medicina šiais laikais daugiau eina į struktūrinę pusę, aparatinį ištyrimą. Yra šaunu, kad futbolo federacija ir sporto medicinos jėgas subūrė tuos, kurie gali pasidalinti žiniomis su profesionalais, kurie dirba su komandomis.

Manau, kad šis pasikeitimas žiniomis ir patirtimi yra vertingiausia, ką mes galime padaryti šiais laikais“, – teigė specialistas.

Kursų metu savo temas pristatė net keli specialistai – vienas Lietuvos rinktinės gydytojas Tomas Kadusauskas, ortopedai-traumatologai Liudas Bazaras ir Vytautas Kimtys, taip pat ir kiti specialistai – Valdemar Loiba, Laimonas Šiupšinskas, Saulius Rutkauskas ir jau minėtas D. Barkauskas.

„Sakyčiau, kad elitinis sportas yra tas glaistas ant pyrago, kurį mato visi. Bet kartais mes nematome paties pyrago, čia yra problema, nes elitinis sportininkas neatsiranda iš niekur, jis pradeda augti nuo mažų dienų.

Kartais pamirštame, kad didelis dėmesys turi būti skiriamas ir visuomenės sveikatinimui, ypač dabartiniais laikais, kai yra tiek daug lėtinių sutrikimų, lėtinių ligų“, – pasakojo D. Barkauskas.

Kursų pabaigoje dalyviai laikė specialų testą, vėliau įvyko visos konferencijos aptarimas bei atestatų įteikimas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS