Neįgaliesiems

Kaune – rungtynės su pasaulio ir Europos čempionais

Prabėgus kiek daugiau nei metams nuo istorinio Lietuvai pasaulio futsal čempionato, Lietuvos rinktinė vėl grįžta į „Žalgirio“ areną Kaune.

Grįžta rungtynėmis ne prieš bet ką, bet prieš dabartinius Europos bei pasaulio čempionus, pastarąjį titulą būtent Lietuvoje iškovojusią Portugalijos rinktinę.

Rungtynės Kaune vyks spalio 11 dieną (antradienį) 19 valandą. Šiandien startuoja ir vieša bilietų prekyba į šias rungtynes. Bilietus galite įsigyti paspaudę čia.

Tai bus 2024-ųjų pasaulio futsal čempionato atrankos rungtynės. Lapkričio mėnesį atsakomasis mačas bus žaidžiamas Portugalijoje. Be portugalų ir lietuvių grupėje taip pat yra ir Baltarusijos rinktinėje.

„Simboliška, kad šios rungtynės vyks būtent „Žalgirio“ arenoje, kur mūsų rinktinė pernai debiutavo didžiojoje scenoje, o portugalai čia kėlė pasaulio čempionų taurę. Čempionato metu supratome, kad lietuviams salės futbolas tikrai atrodo patraukliai, tad tikimės gausaus palaikymo ir šiose rungtynėse“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Portugalams Kauno arena turėtų kelti pačius geriausius prisiminimus – būtent čia prasidėjo ir baigėsi jų žygis pasaulio čempionų titulo link.

Grupės etape portugalai Kaune nugalėjo Tailando ir Saliamonų salų rinktines, lygiosiomis išsiskyrė su Maroku bei tapo grupės nugalėtojus.

Visą savo kelią atkrintamosiose portugalai taip pat ėjo Kaune. Pirma jie pratęsimo pareikalavusiame mače eliminavo serbus, vėliau – tokiu pat būdu užbaigė ispanų kelionę, pusfinalyje tik po baudinių palaužė Kazachstaną, o finale to dramatiškos kovos nukarūnavo čempionų titulą gynusią Argentiną.

Tuo tarpu lietuviai taip pat Kaune debiutavo pasaulio čempionate, kur rinktinė atkakliai kovėsi su Venesuelos, Kazachstano bei Kosta Rikos nacionalinėmis komandomis.

Primename, kad šiame atrankos etape 36 komandos buvo suskirstytos į 12 grupių ir nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų kovo sužais po ketverias rungtynes (dvejas namuose ir dvejas išvykoje).

Grupių nugalėtojai ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos užsitikrins kelialapį į pagrindinę kvalifikaciją. Likusios aštuonios antrąsias vietas užėmusios komandos atkrintamųjų varžybų principu varžysis dėl likusių keturių kelialapių.

20 pagrindinę kvalifikaciją pasiekusių rinktinių bus suskirstytos į penkias grupes. Jų nugalėtojams atiteks bilietai į pasaulio čempionatą. Keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos kovos dėl paskutinių dviejų kelialapių.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS