Neįgaliesiems

Kaune startavusių mokymų epicentre – jaunimo radikalaus elgesio prevencija

Lietuvos futbolas prisijungė prie unikalaus tarptautinio projekto „Football for a better chance“. LFF Kauno treniruočių centre birželio 22 dieną prasidėjo pirmoji mokymų dalis.

Šioje Europos Sąjungos remiamoje programoje dalyvauja 8 įstaigos iš Lietuvos, dirbančios su socialinės rizikos aplinkose esančiais vaikais. Mokymai vedami pagal projekto partnerių bei Italijos Sant’Anna universiteto parengtą metodiką.

Projektu siekiama surengti edukacinius užsiėmimus, pateikus juos per futbolo veiklas, nes futbolas jaunimo tarpe yra populiarus laisvalaikio praleidimo būdas, galintis suvaldyti radikalų elgesį. Visi užsiėmimai nukreipti į kasdienio gyvenimo situacijas ir skirti vystyti socialinius įgūdžius, kurie bus reikalingi tolimesniame jaunuolių gyvenime.

Kartu su LFF Masinio futbolo asociacija projekte dalyvauja Airijos, Graikijos, Rumunijos ir Portugalijos futbolo federacijos.

Pirmoji projekto dalis – įstaigų pedagogų ir specialistų apmokymas, supažindinus su projekto tikslais, teorine medžiaga ir praktinių užsiėmimų turiniu. Visą medžiagą išvertė į lietuvių kalbą bei pristatė masinio futbolo projektų vadybininkai Greta Guižauskaitė ir Martynas Karpavičius.

Užsiėmimai vyks įstaigose nuo rugsėjo mėnesio iki 2022 m. gegužės, paskiau bus analizuojami užsiėmimų rezultatai ir surengtas baigiamasis renginys.

Programos dalyviai iš Lietuvos: Vilkijos laikinieji vaikų globos namai, Panevėžio r. Ramygalos gimnazija, Panevėžio Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namai, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Šiaulių m. sav. vaikų globos namai, Tauragės dienos ir vaiko gerovės centras, Mažeikių r. vaikų našlaičių ir senelių globos namai, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras.

Mokymų akimirkos (B. Štampachovos nuotr.)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS