Neįgaliesiems

Kaune surengtas policijos bei saugos tarnybų seminaras

Gegužės mėnesio pradžioje Kaune buvo surengtas LFF bei Lietuvos policijos organizuotas saugos tarnybų seminaras.

Seminare dalyvavo federacijos atstovai, taip pat – saugos tarnybų, policijos bei Lietuvos futbolo klubų atstovais.

Seminaro metu buvo dalinamasi mintimis apie tai, kaip galima sporto renginiuose užtikrinti dar didesnį saugumą visiems renginio dalyviams

„Aptarėme dabartinę situaciją, su kokiomis problemomis tenka susidurti, kokius incidentus turėjome tarptautiniu mastu, vietinėse rungtynėse, taip pat turėjome ir tam tikrą seminarą, kurio metu sprendėme vieną konkretų atvejį ir teikėme savo mintis, kaip galima spręsti tam tikras situacijas“, – kalbėjo Lietuvos futbolo A lygos direktorius Vaidotas Zajarskas.

Video reportažą iš seminaro galite stebėti čia.

Praktinės užduoties metu buvo kalbama apie praėjusių metų UEFA čempionų lygos finale užfiksuotus incidentus, kai daugybė sirgalių negalėjo patekti į stadioną Paryžiuje, rungtynės vėlavo ir dėl to kilo ne vienas incidentas.

„Kartais neturime tinkamos infrastruktūros, tad saugos įmonėms gali būti nelengva užtikrinti tą saugumą, ypatingai ankstyvuoju sezono metu, kai klubai turi žaisti ant dirbtinių aikščių, kartais ir mokyklų stadionuose, kur atstumai yra labai nedideli“, – apie situaciją Lietuvoje sakė V. Zajarskas.

Jam antrino ir Policijos departamento viešosios policijos valdybos reagavimo ir parengties skyriaus viršininkas Vilius Motiejaitis.

„Kasmet turime analogišką renginį, į kurį kviečiame policijos atstovus iš visos Lietuvos, kurie yra atsakingi už renginių saugumą. Kviečiame ir sporto klubų atstovus, federacijų atstovus pasidalinti bendromis problemomis, kurios yra šalyje, kad bendrai galėtume jas spręsti.

Didesnė dalis nagrinėtų klausimų buvo dėl Lietuvos fanų, aktyvių sirgalių, kurie yra daugiau ar mažiau linkę pažeidinėti viešąją tvarką ir kurie potencialiai gali kelti rūpesčių. Kai kuriems klubams tai sukelia problemų, automatiškai reaguojame ir mes“, – kalbėjo jis.

Vėliau seminaro dalyviai patraukė į Kauno Dariaus ir Girėno stadioną, kur iš arčiau galėjo susipažinti su stadione naudojamomis saugumo technologijomis bei įvertinti naująjį stadioną.

„Stadionas yra naujas, daug kam nepažįstamas, su naujomis erdvėmis. Policija norėjo geriau su juo susipažinti, kokia apsaugos įranga yra sudėta stadione, tiek ir šiaip geriau susipažinti su esama situacija“, – sakė V. Zajarskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS