Neįgaliesiems

Kaune surengti kursai moterų futbolo treneriams

Futbolo trenerių rengimo asociacija (FTRA) nuo 2021 metų įgyvendina projektą „Futbolo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ Nr. SRF-KT-2021-1-0305, kurio tikslas – kelti futbolo trenerių kvalifikaciją, siekiant didinti treniravimo profesionalumo lygį, futbolo sporto patrauklumą ir populiarumą bei sudaryti palankias sąlygas sporto ir fizinio aktyvumo plėtrai Lietuvoje.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

Projekto vertė 138212,55 euro, iš kurių net 90 procentų (124391,29 euro) finansuoja Sporto rėmimo fondas. Visi suplanuoti mokymai dalyviams yra nemokami.

Lapkričio mėnesį įvyko paskutinė projekto dalis, kursai, skirti moterų futbolo treneriams. Juose sulaukėme malonaus svečio iš Suomijos, lektoriaus iš UEFA – Jarmo Matikainen, kuris ne tik pristatė naujausių moterų futbolo tendencijas per teorinę medžiagą, bet ir visus mokymų dalyvius įtraukė į praktinius užsiėmimus tiek auditorijoje, tiek futbolo aikštėje.

„Džiugu, kad yra tokie kursai, tikriausiai jau trys metai, kaip nebuvo vykdomi tokio pobūdžio. Manau, kad mes esame treneriai, kurie turi nuolat mokytis, nėra tokių, kurie viską žino ir viską gerai daro, reikia nuolat mokytis, domėtis naujovėmis, atrasti naujausias tendencijas.

Ką mes veikėme per šias dienas, tai analizavome moterų Europos 2022 m. čempionatą, tikrai pamatėme, kad įvyko daug pokyčių, tai turime siekti, kad ir Lietuvoje tie pokyčiai vyktų. Viskas, ką mes esame girdėję ir ką žinome, tai šie kursai tik patvirtino, o mes kaip treneriai turime viską integruoti į savo treniruočių procesą. Europos moterų čempionatas parodė, kad moterys gali žaisti, gali taikyti aukštą presingą, gali greitai bėgti, gali puikiai smūgiuoti, tikriausiai tai pagrindiniai dalykai, kaip turime mokyti žaisti futbolą“, – pasidalino mintimis kursų studentas Markas Razmaratas.

„Buvo didelis malonumas padirbėti Kaune su Lietuvos moterų futbolo treneriais. Vykdėme moterų futbolo trenerių seminarą, kuriame daugiausia dėmesio skyrėme 2022 m. UEFA Europos čempionato nagrinėjimui, kur aš dirbau techniniu stebėtoju, todėl esu čia tam, kad galėtume aptarti techninę ataskaitą su Lietuvos moterų futbolo klubais ir treneriais, kurią išleido UEFA.

Seminaro metu turėjome pristatymus, po kurių treneriai puikiai atliko grupinę užduotį, o vakare perėjome prie fizinių turnyro reikalavimų. Didelė dalis techninės ataskaitos sudaryta iš naudingos informacijos apie europos čempionato fizinius tyrimus, kurie suteikia detalizuotą informaciją apie įvairias žaidėjų pozicijas ir kokie būtent reikalavimai yra taikomi šių dienų žaidime.

Apibendrinant, turėjome puikų moterų futbolo seminarą Kaune, nuostabiame Kaune, su grupe aktyvių, į priekį mąstančių, nepaprastai puikių moterų futbolo trenerių, todėl labai džiaugiuosi ir esu dėkingas, kad turėjau galimybę padirbėti Lietuvoje“, – pasidžiaugė UEFA atstovas Jarmo Matikainen.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS