Neįgaliesiems

Kaune vyksiančių „EPLAY“ mokymų dėmesio centre – tėvų elgesys jaunimo futbolo renginių metu

Lietuvos masinio futbolo asociacija dalyvauja projekte „EPLAY“ (Educating Players, Leaders and Young People) ir kviečia futbolo bendruomenę įsitraukti į jį, skatinant garbingo žaidimo principų skleidimą tarp tėvų, kurių vaikai žaidžia futbolą.

Kovo 25 ir 26 dienomis Bukarešte įvyko tarptautinio projekto dalyvių seminaras, kuriame Lietuvai atstovavo masinio futbolo vadybininkas Martynas Karpavičius ir neformalaus ugdymo specialistas Andrius Guginis. Lygiai po savaitės Kauno technologijų mokymų centre Lietuvos futbolo bendruomenei bus surengti šio projekto mokymai, apie ką išsamiau pakomentavo M. Karpavičius.

„Pastarajame seminare Bukarešte buvo išsamiai aptarta dėl tėvų bendruomenės įtraukimo į diskusijas apie tai, kaip vaikai patiria stresą rungtynių ir treniruočių metu, kuomet jiems nesiseka, patiriamos neigiamos reakcijos arba replikos. Seminare dalyvavo Lietuvos, Maltos ir Rumunijos atstovai su projekto partneriais, buvo įtraukti treneriai, kurie dirbs su vaikų grupėmis. Šalyse ketinama suburti apie 5 grupes, kurias sudarytų treniruojami 8–14 metų vaikai. Būtent tų vaikų tėvams bus skirtas šis tiriamasis projektas, kurio metu bus stengiamasi atlikti 7 užduotis iš teorinės ir praktinės dalių.

Per pratimus mėginsime įtraukti tėvus į procesą, pavyzdžiui, treneriai galės vaikus ir tėvelius suskirstyti į 4 komandas ir jie varžysis, tokiu būdu tėvai galės patirti, ką išgyvena jų vaikai ir kritiškiau įsivertins, ar reikia reikšti neigiamą reakciją po kiekvieno epizodo. Aiškinsimės, kaip tėvai galėtų prisidėti prie to, kad vaikai aikštelėje patirtų teigiamas emocijas, o ne, kad po neigiamų patirčių vaikai norėtų mesti futbolo treniruotes ir varžybas.

Balandžio 11 dieną Kauno technologijų profesinės mokyklos Socialinių paslaugų skyriuje planuojama surengti seminarą Lietuvos treneriams, kurie išbandys projekto siūlymą tėvų įtraukimą ir galės pažiūrėti, kaip vyksta šis procesas. Jie galės susipažinti išsamiau su „EPLAY“ projektu bei išbandyti teorinius ir praktinius užsiėmimus su tėvais ir vaikais. Kol kas nusimato, kad šiame seminare dalyvaus apie 10 trenerių iš skirtingų klubų. Perteikdami įgytas žinias, Andrius Guginis surengs teorinę dalį, o aš praktinę“ – apžvelgė M. Karpavičius.

Primename, kad „EPLAY“ yra Europos Sąjungos finansuojamas tarptautinis projektas, kuriuo siekiama skatinti garbingo žaidimo principus žaidžiančių futbolą 8‒14 metų vaikų tėvų tarpe. „EPLAY“ taip pat siekia atkreipti dėmesį į tai, kad sportas yra svarbi priemonė kovojant su rasizmu ir netolerancija bei pozityvių vertybių skatinimo platforma.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS