Neįgaliesiems

Kaunietis J. Kudirka įvertintas EJL Savaitės žaidėjo nominacija

26-osios čempionato savaitės žaidėjo titulą pelnė Justas Kudirka, pelnęs dublį svarbiose rungtynėse prieš FA „Dainavą“. Kauniečiai sustiprino savo galimybes iškovoti U-19 diviziono sidabro medalius.

 

SM „Tauro“-FK „Kauno Žalgirio“ saugas pasižymi tikro lyderio savybėmis, nestokoja ryžtingumo ir atsakomybės. Dainiaus Bučmos auklėtinis pasidalino savo mintimis apie sezoną.

– Pergalė prieš alytiškius tapo svarbiu žingsniu link sidabro medalių. Ar esi patenkintas šiuo sezonu ir kaip jis susiklostė?

– Manau, šiais metais užaugome kaip komanda, tapome vieningesni, suartėjome tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Padarėme milžinišką pažangą – žaidžiame brandų, greitą ir vyrišką futbolą ir visa tai – sunkių treniruočių bei darbo rezultatas. Aš esu patenkintas ir dėkoju visiems treneriams bei komandos draugams už šiuos puikius metus, tačiau sezonas dar nesibaigė, todėl visas dėmesys sutelktas ateinančioms rungtynėms.

– Koks jūsų komandos motto ir ritualas išeinant į rungtynes?

– Užsibrėžto motto neturime, tačiau visada komandos draugams kartoju, jog svarbiausia mėgautis kiekviena žaidimo minute; būti čia ir dabar, nes juk gi futbolas, visų pirma, tai sportas vienijantis milijardus žmonių visame pasaulyje dėl to, jog tai suteikia džiaugsmo ir, bent trumpam, padeda žmonėms pamiršti visas gyvenimo problemas.

Kalbant apie akimirkas prieš rungtynes, visada stengiamės susikurti linksmą, jaukią komandos atmosferą, klausomės muzikos, įtampą nuimam juokaudami. Kartais prieš varžybas paklausome Al Pacino motyvacinės kalbos, tai vienus motyvuoja, kitus pralinksmina, todėl į aikštę žengiame „užsivedę“ ir nejausdami jaudulio.

– Kada pasirinkai futbolą ir kaip šeimyniškiai priėmė tavo ryžtą tapti futbolininku?

– Nuo pat mažens buvau energingas ir judrus vaikas, labai mėgau varžytis, žaisti su kitais vaikais, taip pat dažnai „dūkdavome“ su vietoje nenustygstančiu vyresniuoju broliu. Būdamas 9 metų, būtent brolio pavyzdžiu, pradėjau lankyti futbolą, aišku, tam įtakos turėjo ir kompiuteriniai žaidimai „FIFA“ bei „PES“. Tėvai kiek nustebo tokiu sprendimu, niekada neįsivaizdavo manęs, kaip sportininko,  tačiau visados palaikė ir rėmė.

– Tave galima priskirti prie čempionato senbūvių – debiutavai 2014 m. rugpjūčio 30 d. rungtynėse prieš šiauliečius. Per šiuos 4 metus kur jautiesi labiausiai patobulėjęs kaip žaidėjas ir asmenybė.

– Manau, per šiuos 4 metus, žaisdamas Elitinėje jaunių lygoje, visų pirma, tapau šaltesnis bei ramesnis žmogus,  rungtynėse nesikarščiuoju taip, kaip anksčiau ir dėmėsį daugiau skiriu futbolui. 2014-ais metais pirmose Elitinės jaunių lygos varžybose prieš Šiaulius į aikštę žengiau neužtikrintai, stokojant pasitikėjimo savimi, dabar žaisdamas įtampos nejaučiu, tik džiaugsmą, norą ir azartą. Taip pat anksčiau galėjau rungtyniauti tik vienoje pozicijoje, dabar galiu keliose, todėl, manau, tapau universalesnis.

– Smagiausias ir labiausiai nuvylęs epizodas šių metų SHARP Elitinės jaunių lygos čempionate.

– Turbūt pradėsiu nuo labiausiai nuvylusio epizodo – pastarosios varžybos prieš Vilniaus FM. Rungtynėms buvome nusiteikę kovingai ir ambicingai, troškome nugalėti lygos lyderius, bet žaidėme prastai, pralaimėjome dvikovas, neišnaudojome progų, todėl kamuolį teko traukti iš savų vartų tinklo. Varžybas skaudžiai pralaimėjome, Vilniaus FM tapo čempionais. Iš tokių rungtynių daug ko išmokome, todėl sveikiname čempionus ir judame pirmyn!

Džiaugsmingų ir įsimintinų akimirkų buvo labai daug, tačiau vienas smagesnių epizodų – pirmasis įvartis rungtynėse prieš „Dainavą“. Rungtynės buvo filmuojamos, todėl ilgai su komandos draugais sukom galvą, kaip atšvesim įmušus įvartį. Smagu, kad idėjas realizavome ir gavosi visai neblogai, pažiūrėkit, yra video.

– Kodėl Aleksotas – geriausia vieta gyventi Kaune? Kuo šis rajonas žavingas ir jo gyventojai – ypatingi?

– Kodėl geriausia gyventi Aleksote? Tai bene moderniausias, greičiausiai augantis rajonas Kaune. Turime daugybę gražių parkų, kur renkasi visa bendruomenė sportuoti ar tiesiog leisti laiką, taip pat puikų botanikos sodą ir, aišku, pačią įspūdingiausią panoramą visame mieste, iš kurios atsiveria visa laikinoji sostinė ir jeigu internete ieškosite Kauno, galite neabejoti, jog gražiausios nuotraukos buvo darytos Aleksote. Visi aleksotiškiai yra be galo vieningi, draugiški žmonės, kaip pavydzys, jeigu rajono futbolo komanda „Antakalnio Parkas“ žaidžia rungtynes, palaikymas visada didžiulis.

 Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS