Neįgaliesiems

„Kauno Žalgirio“ FA U-17 komandos situacijos paaiškinimas

Atsakydami į viešojoje erdvėje pasirodžiusias žinias apie „Kauno Žalgirio“ FA komandą, pateikiame informaciją apie 2020 m. sezono SHARP Elitinės jaunių lygos čempionato U-17 diviziono suformavimą ir kitus susijusius klausimus.

Lietuvos futbolo federacija jau buvo atsakiusi į „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos Tėvų komiteto raštą, tačiau norėtume pakartotinai paaiškinti „Kauno Žalgirio“ FA komandos neįtraukimo į čempionatą aplinkybes.

2019 m. SHARP Elitinės jaunių lygos čempionato gaires ir nuostatus rengė tuometinė Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) valdyba bei prezidentas Vytautas Vaškūnas. Vienas iš valdybos narių buvo ir dabartinis „Kauno Žalgirio“ FA vadovas Laimis Bičkauskas.

2019 m. vasario 28 d. LVJFA posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Telšių FC „Džiugas“ pasitraukimo iš SHARP Elitinės jaunių lygos U-17 diviziono pagal šio klubo pateiktą prašymą. Kadangi pagal 2019 m. Elitinės jaunių lygos futbolo čempionato nuostatų reikalavimus divizione turi dalyvauti 8 komandos, LVJFA skubiai ieškojo aštuntos komandos. Posėdžio metu tuometinis LVJFA valdybos narys Laimis Bičkauskas pasiūlė, jog SM „Tauras“ galėtų deleguoti ir antrą savo komandą. Kadangi buvo kilusi grėsmė, kad U17 divizione gali likti tik 7 komandos, todėl SM „Tauras“ vadovas Laimis Bičkauskas su LVJFA Valdybos nariai pritarė, kad jų 2004 metų gimusių jaunių komanda dalyvautų  vyresnėje grupėje.

Svarbu pažymėti, jog Kauno SM „Tauras“ komanda iškrito iš 2019 m. SHARP Elitinės jaunių lygos U-16 diviziono, todėl neteko teisės dalyvauti 2020 m. EJL U-17 divizione sportinių pasiekimų  principu. BĮ SM „Tauras“ organizacijai buvo žinoma čempionato nuostatų tvarka ir pasekmės, komanda užimus paskutinę vietą. Kauno SM „Tauras“ organizacija 2019 m. sezono metu turėjo puikias galimybes pagal 2019 m. nuostatų tvarką (71 str.) pastiprinti U-16 komandą penkiais žaidėjais iš U-17 diviziono, kurie žaidė už tos pačios organizacijos vyresnių metų komandą.                                                                               

Federacija taip pat pažymi, jog per 2019 metus „Kauno Žalgirio“ FA (buv. Kauno SM „Tauras“) organizacija neįgyvendino pagrindinio „Anderlecht” ugdymo programos reiklalavimo – turėti techninio direktoriaus pareigybę, kuris ir būtų atsakingas už sportinių procesų kuravimą ir planavimą akademijoje bei pačios programos įdiegimą.

Jokių garantinių raštų ar pasižadėjimų iš LFF pusės dėl „Kauno Žalgirio“ FA U-17 komandos 2020 m. SHARP Elitinės jaunių lygos U-17 divizione negalėjo būti. Išimties tvarkos buvo svarstomos LVJFA valdybos posėdžiuose ir garantinius raštus ar pažadus galėjo suteikti LVJFA valdybos nariai ar prezidentas.

Norime informuoti, jog LFF Vykdomasis komitetas apsvartęs klausimą dėl biudžetinių įstaigų dalyvavimo 2020 metų sezono SHARP Elitinės jaunių lygos futbolo čempionate, priėmė sprendimą Vilniaus FM U19, U17 ir U16 komandoms, sportiniu principu iškovojusioms teisę dalyvauti 2020 m. Elitinės lygos čempionate, leisti pereiti į kitus juridinius vienetus, taip užsitikrinant dalyvavimą 2020 m. Elitinės jaunių lygos čempionate. Šio sprendimo pagrindu 2020 m. Elitinės jaunių lygos čempionate dalyvauja FM „Ateitis“ komandos, kurioms buvo perleista Vilniaus FM teisė dalyvauti čempionate.

Taip pat, tame pačiame Vykdomojo komiteto posėdyje buvo priimtas sprendimas nustatyti papildomą 1 metų pereinamąjį laikotarpį ir leisti BĮ Klaipėdos futbolo mokyklai dalyvauti 2020 metų sezono Elitinės jaunių lygos čempionate, siekiant užtikrinti pagal sportinį principą šios įstaigos komandų iškovotą teisę dalyvauti minėtame Elitinės jaunių lygos futbolo čempionate.

LFF savo veikloje vadovaujasi varžybų nuostatais, kuriuose vienas iš kertinių elementų yra įtvirtintas sportinių pasiekimų principas, todėl įvertinus visas aplinkybes, buvo atsisakyta pradinių ketinimų U17 divizione turėti dešimt komandų – be „Kauno Žalgirio“ FA pridedant dar ir BE1 akademijos komandą arba išimties tvarka papildyti šio sezono Elitinės jaunių lygos U17 diviziono dalyvių sąrašo įtraukiant minėtą „Kauno Žalgirio“ FA komandą.

„Atsižvelgiant į visas išdėstytas aplinkybes, o taip pat į tai, jog FK „Kauno Žalgiris“ turi pilną struktūrą, esame įsitikinę, jog ne tik kovo 6  d. rašte („Dėl Elitinės U-17 lygos suformavimo“)  minėtiems penkiems žaidėjams, bet ir visiems kitiems perspektyviems U-17 žaidėjams bus suteiktos galimybės varžytis LFF I lygoje, LFF II lygoje, KAFF III lygoje, LFF jaunimo futbolo U-19 čempionate, Pirmos lygos U-17 divizione atstovaujant tiek FK „Kauno Žalgirio“, tiek „Kauno Žalgirio“ FA komandoms.“, – pažymėjo LFF vaikų ir jaunių futbolo skyčiaus atstovas Algirdas Kvalkauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS