Neįgaliesiems

„Kauno Žalgirio“ futsal klubo vadovas: „Rekordinė pozicija UEFA komandų reitinge – tikslingo darbo rezultatas“

„Kauno Žalgirio“ futsal klubas neseniai sulaukė gerų naujienų – pastaraisiais metais neblogus rezultatus Europoje demonstravęs Kauno klubas Europos salės futbolo klubų reitinge pasiekė rekordinę 10 poziciją.

Daugkartinių šalies čempionų vadovas Darius Gurskis tikino, kad toks pasiekimas turi ne tik simbolinę reikšmę, tačiau bus aktualus ir prasidėjus kovoms Europoje.

„Dvejopa reikšmė – visų pirma, tai rodo tikslingo darbo rezultatą, kad per tuos penkerius metus Čempionų lygoje nuveikėme tikrai nemažai, o visų antra, tai praktinė nauda yra ta, kad gausime santykinai silpnesnį varžovą Čempionų lygoje.

Užimdami tokią aukštą vietą pradėsime turnyrą nuo pagrindinio etapo A takelio – tai bus keturios komandos, stiprios komandos, ir iš to pagrindinio etapo keturių komandų toliau, į elitinį, pateks net trys. Tai reiškia, kad mums santykinai reikės įveikti bent vieną komandą, nors jos bus labai stiprios, praktiškai elitinio lygio komandos, bet įveikti vieną yra šansai didesni“, – mintimis dalinosi D. Gurskis.

Nors sezonas Lietuvoje startuos dar negreit, kauniečiai pamažu pradeda komplektuoti komandą – pirmuoju naujoku neseniai tapo žaidėjas iš Brazilijos Vitinho.

Kaip sakė D. Gurskis – komanda papildymo dairosi nuolat, tačiau esminės komandos vizijos nekeis.

„Mūsų akys visada dairosi, ausys visada klauso, tad aišku, ieškome, bandysime stiprintis. Aišku, branduolys lietuvių išliks, bet ieškome stiprių legionierių, kad dar labiau sustiprintume komandą ir galėtume dėti dar vieną žingsnį į priekį“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie būsimus tikslus, pašnekovas taip pat akcentavo, jog norisi apginti čempionų ir taurės nugalėtojų titulus, tačiau taip pat – ir dėti dar vieną žingsnį Europos varžybų fronte.

„Viskas priklauso nuo pasiruošimo, nuo dabartinio etapo. Tos komandos sustiprinimas, iš ten seka tikslai. Juos keliame maksimalius – čempionato, taurės laimėjimas ir, aišku, labai didelis noris žengti žingsnį Čempionų lygoje aukštyn. Kiek tas aukštyn – kol kas sunku pasakyti, nes ir burtai daug ką lemia, bet kadangi esame santykinai labai aukštai, ten komandų pajėgumas yra labai aukštas, sunku kažką nuspėti. Bet tikslai išlieka, vienareikšmiškai, žengti į kitą etapą“, – pasakojo D. Gurskis.

Visgi iki Lietuvos čempionato starto laiko lieka dar nemažai, bet Lietuva rugsėjį taps pasaulio salės futbolo centru, mat mūsų šalyje vyks pasaulio salės futbolo čempionatas.

Nemažą mūsų šalies rinktinės dalį sudaro būtent Kauno ekipos žaidėjai, tad, D. Gurskio teigimu, tai rodo teisingą komandos darbo rezultatą.

„Dabar iš mūsų komandos rinktinėje yra net 7 žaidėjai, tai parodo mūsų kryptingo darbo vaisius, kad buvo dirbta treniruotėse ne be reikalo. Tai irgi džiugina, kad esame tas bazinis rinktinės klubas“, – teigė jis.

D. Gurskis taip pat pasidžiaugė, jog čempionatas teigiamą rezultatą paliks ir jam jau pasibaigus, mat turnyro treniruočių salės, kurios taip pat bus sutvarkytos, liks vietinių komandų naudojimui, o tai gali padaryti teigiamą įtaką ir naujų komandų susiformavimui.

„Arenos yra kaip arenos, bet pasaulio čempionate bus ir treniruočių bazės tiek aplink Klaipėdą, tiek aplink Kauną ir Vilnių. Jos yra sutvarkytos, tad tai reiškia, jog vėliau jomis galės naudotis šių kraštų komandos. Galbūt komanda atsiras ir Klaipėdos krašte, bet čia tik mano spėliojimai. Bet faktas, kad infrastruktūra bus pagerinta“, – teigė jis.

Pasaulio salės futbolo čempionatas Lietuvoje vyks rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis, finalinio etapo kovos vyks Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS