Neįgaliesiems

„Kauno Žalgirio“ moterų komanda rengiasi Baltijos futbolo lygos startui

„Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komanda jau kovo 17-ą dieną Taline atidarys 2019-ųjų metų futbolo sezoną. Kaunietės startuos Baltijos moterų futbolo lygoje ir Estijos sostinėje susitiks su šios šalies čempione Talino „Flora“.

 

Baltijos moterų futbolo lygoje, kaip ir pernai, dalyvaus šešios komandos. Tiesa, vietoje pernai šioje lygoje žaidusios „Minsk“ komandos antrą vietą lygoje gavo Latvija. Tai reiškia, kad visos trys Baltijos šalys turės po dvi komandas. Lietuvai atstovaus „Kauno Žalgiris“ ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“, Latvijai Rygos futbolo mokykla ir Rygos „Dinamo, o Estijai – Talino „Flora“ ir „Parnu“.

„Kauno Žalgirio“ komandai pavyko išsaugoti komandos branduolį bei pasipildyti jaunomis, tačiau talentingomis futbolininkėmis iš Pirmos moterų lygos. Viena iš komandos lyderių ir toliau bus komandos kapitonė Milda Liužinaitė, kuri pripažino, kad dėl įvairių priežasčių sezono pradžia nebus lengva.

„Tų minčių dabar yra daug. Turėjome dvi draugiškas rungtynes, tačiau po jų sunku ką pasakyti, nes žaidėme su savo Pirmos lygos komanda ir berniukais. Realiai, dabar žaidėme be tikrojo savo braižo, be taktikos ir manau, kad sezono pradžia bus sunki. Turime nuostolių puolimo grandyje, nes į Ameriką yra išvykusi Kamilė Vaičiulaitytė, dar viena saugė yra patyrusi traumą, tad bus nelengva. Vis tik, kelionė bus ilga, turėsime laiko aptarti rungtynių planą ir tai, kaip žaisime. Greičiausiai reiks žaisti gynybinį futbolą, nes šiuo metu nesame geriausios formos“, – Žalgiris.lt pasakojo Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė.

Praėjusiame Baltijos moterų futbolo lygos sezone kaunietės liko už finalinio ketverto borto, tačiau šiemet komandos kapitonė mato daugiau šansų ten patekti.

„Manau, kad šiemet šansai yra didesni. Visų pirma, mes esame brandesnės ir su kiekvienais metais tas supratimas auga, o ir pačios norime daugiau ir geriau. Taip pat, iš lygos pasitraukė Minsko komanda, kurią pakeitė silpnesnė Rygos „Dinamo“ ekipa, tad dėl šios priežasties tie šansai didėja. Manau, viskas priklausys nuo mūsų pačių ir nuo to, kiek darbo įdėsime“, – svarstė gynėja.

Kaip tikra kapitonė, M. Liužinaitė treniruočių bei rungtynių metu jaunesnėms komandos narėms negaili patarimų ir stengiasi perteikti savo moterų futbole jau sukauptą patirtį.

„Ar jos klauso? Nežinau, nes tai matosi tik rungtynėse, tad matysime sezone eigoje. Bet taip, stengiuosi papasakoti, nes kaip žaidėja aš matau, kas vyksta aikštėje ir ko galbūt treneriai nepasako ar nepamato. Stengiuosi dalintis informacija, kad visos žaistume bendrai, tuo pačiu principu, o ne kiekviena sau. Manau, kad kuo daugiau visos dalinsis savo pastebėjimais, tuo bus geriau“, – apie savotišką mentorystę kalbėjo 23-ejų metų futbolininkė.

Praėjusiame sezone „Kauno Žalgirio“ moterų komanda Lietuvos moterų A lygoje užėmė antrą vietą ir nusileido tik eilinį kartą čempionatą laimėjusiai Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandai. Pasak komandos kapitonės, tikslai yra mesti dar rimtesnį iššūkį esamoms čempionėms.

„Lūkesčiai yra dideli, nes be tikslo net neverta eiti į aikštelę. Tikslas – neapleisti esamų pozicijų, suteikti dar didesnę konkurenciją „Gintra-Universitetui“, tobulėti kaip komandai, žaisti gražesnį futbolą bei pritraukti kuo daugiau žiūrovų“, – pozityvo nestokojo M. Liužinaitė.

Pirmąsias Baltijos moterų futbolo lygos rungtynes kaunietės Taline žais jau kovo 17 dieną.

zalgiris.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS