Neįgaliesiems

„Kauno Žalgiris“: atkaklesnė kova dėl titulo ar nuožmesnė bronzos gynyba?

Naujasis Lietuvos futbolo A lygos sezonas sparčiai artėja link starto, tad atėjo laikas apžvelgti, kaip šiuo metu komandos komplektuojasi ir nuspėti, ko iš jų tikėtis 2021-aisiais.

Praėjusiais metais trečią vietą užėmęs „Kauno Žalgiris“ neslepia ambicijų palypėti vienu arba dviem laipteliais aukščiau, tačiau norint priartėti prie šio tikslo reikia iki 1-ojo turo susiręsti kur kas tvirtesnius pamatus.

Kauno klubas atsisveikino su dešimtimi praėjusio sezono žaidėjų, be to, nežinomybės skraiste apgaubtas vienas iš geriausių praėjusio sezono jaunųjų A lygos žaidėjų Emmanuelis Davidas, apie kurio artimiausią ateitį „Kauno Žalgiris“ oficialios informacijos kol kas dar nepateikė.

Atmetus šį futbolininką iš Nigerijos, kurio praradimas būtų išties svarbi netektis, būtina išskirti vieno iš lyderių ir puikaus standartinių padėčių išpildytojo Jurijaus Bušmano išvykimą. Neabejotina, kad ukrainietis Petropavlo „Kyzylžar“ klube, kaip įprasta Kazachstano pirmenybėse žaidžiantiems legionieriams, per sezoną uždirbs ne 2, o gal ir ne 3 kartus daugiau negu Lietuvoje.

Kitas svarbus starto sudėties žaidėjas buvo Rudinilsonas Silva, tiesa, vidurio gynėjo indėlis į komandos rezultatus buvo gana dviprasmiškas – ne sykį Bisau Gvinėjos rinktinės atstovo karštakošiškumas komandai turėjo neigiamos įtakos rezultato prasme. „Kauno Žalgirį“ paliko Simonas Urbys, o Gargždų „Bangai“ buvo išnuomotas Benas Anisas – šie du žaidėjai kartais žaisdavo nuo susitikimo pradžios, o kartais kildavo nuo suolo.

Strategas Rokas Garastas į savo gretas pasikvietė tris brazilus – vieną iš „Bangos“ praėjusio sezono lyderių Renato Matosą, Marijampolės „Sūduvoje“ čempionu tapusį Guilherme de Souzą bei 2020-aisiais Vilniaus „Riteriuose“ rungtyniavusį Michaelą Thuique’ą.

Pastarąjį M. Thuique’o sezoną galima laikyti nuviliančiu, tačiau „Riteriuose“ brazilas neatsiskleidė dėl traumos, dėkingomis situacijomis jo beveik nelepino buvę komandos draugai, o antroje sezono pusėje puolėjas ne sykį rungtyniavo sau neįprastoje krašto saugo pozicijoje. Galimas M. Thuique’o rezultatyvumo proveržis netgi neturėtų nustebinti, kadangi jo potencialas puolime ryškiai matėsi dar atstovaujant „Jonavai“.

„Kauno Žalgirio“ kontrolinių rungtynių rezultatai buvo itin skirtingi, tačiau į juos dėmesio kreipti neverta, nes ten rungtyniavo daug B komandos žaidėjų, kurie sulaukė pirmųjų šansų pagrindinėje ekipoje ir svarios rolės A lygos sezone, tikėtina, kad neturės.

Kauno klubui, jei ir toliau bus žaidžiama trijų vidurio gynėjų išsidėstymu, iki sezono starto reikėtų papildyti šią grandį bei surasti papildymo aikštės kraštuose.

Praėjusiame sezone kauniečiai nedaug atsiliko nuo Vilniaus „Žalgirio“ bei „Sūduvos“, tad alkis dar aukštesnės prabos medaliams yra suprantamas. Juolab, kad abu čempionato favoritai buvo po kartą įveikti ir kova tarpusavio akistatose būdavo labai atkakli.

Kita vertus, „Kauno Žalgiris“ praėjusiame sezone po 4 sykius palaužė tiek „Panevėžį“, tiek „Riterius“, susirinkdamas visus įmanomus 24 taškus, nors ne vienas iš tų pergalingų mačų galėjo pasibaigti ir kauniečiams ne tokiu palankiu scenarijumi. Šiai akimirkai – identiškas dominavimas 2021 metų sezone prieš Panevėžio ir Vilniaus klubus atrodo sunkiai įmanomas.

Apibendrinus, Kauno ekipa išlaikė beveik visus pagrindinius žaidėjus ir, pasipildžiusi dar 2–3 solidžiais naujokais, gali mažiausiai pasidabinti tos pačios prabos medaliais. Tiesa, tarpusavio rungtynėse su „Žalgiriu“ bei „Sūduva“ bus būtina demonstruoti geresnius rezultatus, nes tikėtis panašios sėkmės dvikovose su kitais potencialais medalių medžiotojais yra sudėtinga.

Kontrolinėse rungtynėse stabiliai įvarčius muša praėjusiais metais patobulėjęs ir naudingiau pradėjęs rungtyniauti Philipas Otele. Šiemet šis futbolininkas iš Nigerijos „Kauno Žalgirio“ sirgalius pretenduoja palepinti tikrai daugiau negu 3 taikliais smūgiais, kuriuos atliko praėjusiame A lygos sezone.

Galime tikėtis, kad ekipoje pirmaisiais smuikais grieš Lietuvos rinktinės mačuose rungtyniaujantys žaidėjai – Egidijus Vaitkūnas, Gratas Sirgėdas ir Martynas Dapkus, savo ruožtu, veteranas Linas Pilibaitis toliau trykš entuziazmu ir įvarčiais, o praėjusiais metais maloniai nustebinęs Karolis Šilkaitis, Deividas Mikelionis bei Rimvydas Sadauskas taip pat bus rinktinės stratego Valdo Urbono radare.

Visgi „Kauno Žalgiriui“ bronzą šiemet greičiausiai teks ginti kur kas atkaklesnėje kovoje, o į klausimą, ar ši komanda turės užtektinai potencialo nustumti bent vieną iš dviejų lyderių, atsakyti dar sunku.

L. Žemgulio nuotraukau

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS