Neįgaliesiems

Kėdainiečių iniciatyva – jau dešimtosios futboliuko žaidynės „Nykštukų šėlsmas“

Prieš didžiąsias metų šventes Kėdainių sporto arenoje jau dešimtą kartą klegėjo, šėlo ir futbolo kamuolį gainiojo spalvingomis nykštukų kepurėlėmis pasipuošę vaikai. Linksmas ir judrus žaidimas tąkart subūrė beveik pusantro šimto mažųjų nykštukų iš Kėdainių ir kitų šalies vietovių.

Minint Tarptautinę futbolo dieną, arenoje vyko respublikinės priešmokyklinio ugdymo vaikų futboliuko žaidynės „Nykštukų šėlsmas 2023“.

Gausus dalyvių būrys

Žaidynes organizavo Kėdainių lopšeliai-darželiai „Žilvitis“ bei „Pasaka“, Kėdainių rajono Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius, Kėdainių sporto centras ir VšĮ „Sporto perspektyvos“. Šio jubiliejinio renginio organizatorių ir rėmėjų būrį papildė Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Dešimtus metus skaičiuojantis tradicinis renginys buvo gausiausias: jame dalyvavo 14 ugdymo įstaigų ir 140 vaikų, entuziastingai žaidžiančių futboliuką – judrumą lavinantį, linksmą, įtraukiantį, bendradarbiavimą ir pasitikėjimą savimi stiprinantį žaidimą.

Renginys vyko gruodžio 20 dieną. Kaip ir ankstesniais metais, žaidynėse dalyvavo 6–7 metų berniukai ir mergaitės, komandą sudarė dešimt vaikų ir vadovas (pedagogas). Sulaukta dalyvių iš beveik visų Kėdainių rajono savivaldybėje esančių darželių, taip pat svečių iš Panevėžio miesto, Radviliškio rajono Šeduvos miestelio. Vaikai dalyvavo savo amžių atitinkančiose estafetėse ir sportinėse „Futboliuko“ rungtyse, po kurių visus pasveikino Kalėdų Senelis bei Snieguolė. Apdovanotas buvo kiekvienas dalyvis.

Visapusiška nauda

Žiemos švenčių nuotaika spinduliuojančios žaidynės „Nykštukų šėlsmas“ – tai ne vien dalyvavimas sportinėse „Futboliuko“ žaidynėse, fizinio aktyvumo skatinimas žaidžiant estafetes, judrumo lavinimas, komandinio žaidimo gebėjimų formavimas. Šis renginys skatina kiekvieną vaiką patirti teigiamas emocijas ir sėkmę, nes pralaimėjusiųjų tiesiog nebūna.

„Futboliukas“ – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3. Toks žaidimas suteikia daug džiaugsmo, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu. Patrauklūs judrieji žaidimai skatina vaikų fizinį aktyvumą, turi teigiamos įtakos jų fizinei ir emocinei sveikatai. Šioje srityje aktyviai dirbantys pedagogai pastebi, kad pradėję sportuoti vaikai atsipalaiduoja, atsiskleidžia, tampa drąsesni, labiau pasitiki savimi.

Tradicija neblėsta

Idėja sportiškai švęsti Tarptautinę futbolo dieną, kuri minima gruodžio 10-ąją, prieš dešimtmetį kilo keturių įstaigų pedagogėms Inai Gustienei (l/d „Žilvitis“), Daivai Kasperiūnienei (l/d „Pasaka“), Jolantai Kasperavičienei (l/d „Aviliukas“) ir Audronei Jonavičienei (Vilainių m/d „Obelėlė“). Pedagogės jau buvo pažįstamoms su Lietuvos futbolo federacijos vykdomu „Futboliuko“ projektu, turėjo įgūdžių bei patirties organizuoti sportines rungtis. Darželius šis projektas buvo aprūpinęs futbolo vartais, kamuoliais, kitu sportiniu inventoriumi, pedagogus – žiniomis. Vis tik didesniems susibūrimams trūko erdvės, tad aktyvioms pedagogėms gimė idėja tokią sporto šventę vaikams surengti Kėdainių sporto arenoje.

Pirmasis renginys įvyko 2013 metais, o jame dalyvavo minėtų keturių įstaigų bendruomenė. Šventės sėkmė paskatino ją tęsti ir plėsti. Pamažu įsijungė Kėdainių miesto, vėliau – rajono darželiai, svečiai iš kitų Lietuvos miestų. Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtose žaidynėse 2018 metais dalyvavo 100 vaikų.

Bendradarbiavimas, dalijimasis gerąja patirtimi su kitomis ugdymo įstaigomis yra vienas iš futboliuko žaidynių „Nykštukų šėlsmas“ tikslų. Ne mažiau svarbus žaidynes rengiančių įstaigų bendruomenių ir vadovų, savivaldybės, Sporto centro ir LFF palaikymas, indėlis ir pagalba sprendžiant organizacinius klausimus, už kurį organizatoriai ypač dėkingi.

Organizatorių informacija ir nuotraukos

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS