Kelią į pergalę užkirto apmaudi rungtynių pabaiga

Antradienį Lietuvos moterų futbolo rinktinė buvo labai arti pergalės antrojoje dvikovoje su Farerų salų rinktine, bet praleistas įvartis per pridėtą rungtynių laiką privertė tenkintis tik lygiosiomis 1:1.

Sekmadienį vykusiose pirmosiose rungtynėse Kaune abi rinktinės sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 2:2. Lietuvos ekipos treneris Rimantas Viktoravičius nusprendė nekeisti startinės sudėties antrąjai dvikovai.

Lietuvos rinktinė rungtynėse startavo užtikrintai ir varžoves susitikimo pradžioje laikė prispaustas jų baudos aikštelės prieigose. 6 minutę Gabija Gedgaudaitė atliko smūgį į vartus, vėliau po kampinio Liucija Vaitukaitytė smūgiavo nesėkmingai.

Žaidimas kėliniui įsibėgėjus išsilygino, Farerų salų rinktinė bandė sukurti progų lietuvių aikštės pusėje, bet dažniausiai tai Lietuvos komandos gynybai ir vartininkei Gretai Kaselytei problema nesukėlė.

34 minutę geriausią progą pasižymėti turėjo Oksana Imanalijeva. Po puikaus Dovilės Gailevičiūtės perdavimo iš dešiniojo krašto, O. Imanalijeva galva iš arti smūgiavo pro šalį. Prieš pirmojo kėlinio galutinį švilpuką L. Vaitukaitytė prasiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo tiesiai į vartininkę.

Per pertrauką Lietuvos sudėtyje įvyko vienas keitimas. Gabiją Gedgaudaitę aikštėje pakeitė Loreta Rogačiova.

Lietuvos ekipa dažnai lankėsi varžovių aikštės pusėje ir nuolat kėlė pavojų pavojingais perdavimais į baudos aikštelę. 66 minutę perdavimu iš dešiniojo kraštą progą įmuši sukūrė Simona Veličkaitė, bet prie kairiojo virpsto lūkuriavusiai L. Vaitukaitytei nepavyko tiksliai pataikyti į vartus.

72 minutę lietuvėms pavyko išsiveržti į priekį. Po pakelto kampinio, gynėja Milda Liužinaitė baudos aikštelės centre galva nuginklavo vartininkę.

Iki susitikimo pabaigos Lietuvos rinktinė žaidė drąsiai, tačiau paskutinėmis minutėmis varžovės sugebėjo įmušti įvartį po kampinio.

Šių metų rugpjūtį lietuvės pradės kovą 2021 m. Europos čempionato atrankos varžybose. Prieš tai Lietuvos rinktinė žais tradiciniame Baltijos taurės turnyre birželį.