Neįgaliesiems

Keturvalakiuose – ketvirtasis Lietuvos močiučių futbolo čempionatas

Balandžio 13 dieną Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos­-daugiafunkcio centro sporto salėje Lietuvos močiutės rinkosi į ketvirtąjį futbolo čempionatą „Močiutės už futbolą“.

Futbolo šventė buvo atidaryta vaikų šokio „L dance“ ir linijinių solo šokių kolektyvų nuotaikingais šokiais (kolektyvo vadovė Agnė Amalienė).  Į čempionatą atvyko šešios komandos iš Sūduvos ir Aukštaitijos regionų: Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“, Marijampolės „Sūduvos močiutės“, Kauno „Riterės, Kybartų „Kindermočiutės“, Vilniaus „Sostinės močiutės“, Visagino „Atominės močiutės“. Varžybose dalyvavo per 40 močiučių.

Vyriausia šios šventės dalyvė buvo Lidija Zarečnaja iš Visagino „Atominių močiučių“, kuriai yra 77 metai. Amžius –  ne kliūtis pamėgti ir žaisti futbolą. Tai įrodė močiutės savo atkaklumu futbolo aikštelėje.

Čempionate visi šventės dalyviai įsitraukė į futbolo sūkurį. Komandų treneriai ir močiučių anūkai varžėsi futbolo rungtyje. Gausus būrys artimųjų palaikė futbolo aikštelėje besivaržančias močiutes. Varžybose netrūko emocijų, kurios valdė nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės. Taigi tiek aikštelėje, tiek už jos ribų netrūko emocijų.

Visoms komandoms sužaidus kiekviena su kiekviena, paaiškėjo, kad šįmet nugalėtojų vardus iškovojo Vilniaus „Sostinės močiutės“. Antrąją vietą užėmė Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“ komanda , trečioji vieta atiteko Kybartų „Kindermočiutėms“.

Komandos dalyvės ir prizininkės apdovanotos „STIHL futbolo akademijos“ įsteigtomis taurėmis, kurias įteikė Lietuvos jaunimo U-17 rinktinės treneris Mantas Babianskas. Komandos prizinininkės apdovanotos Lauros Urbšytės ir jos auklėtinių studijos „Molinukas“ kurtais rankų darbo medaliais.

Kybartų „Kindermočiučių“ futbolo komandos žaidėja Rasa Stumbrienė buvo apdovanota laikraščio „Santaka“ redakcijos prizu – prenumerata už futbolo puoselėjimą Vilkaviškio krašte.

Marijampolės „Sūduvos močiučių“ žaidėja Valentina Viktorovna apdovanota „Vytautas Mineral SPA“ dovanų kuponu, kurį įteikė žurnalo senjorams „60+” vyriausioji redaktorė Laura Balčiūtė.

Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“ žaidėjai Danutei Krištopaitienei buvo padovanotas nuostabaus grožio „Medalika“ medalis, kurį kūrė Irina MY MY.

„Atominės močiutės“ komandos narei Lidijai Zarečnajai, kuri yra vyriausia čempionato žaidėja, įteikta „Karikartel“ apyrankė, kurią įsteigė Robertas Tauras kartu su žmona Aiste Jaloveckaite.

Kauno „Riterės“ komandos žaidėjai Ingai Kernagytei buvo įteikta sportinis krepšys, o Vilniaus „Sostinės močiučių“ komandos narei Liudai Kuzminienei padovanota sportinė kuprinė.

Visoms komandoms dalyvėms buvo įteikti „CAN CAN pizza“ įsteigti dovanų kuponai – apsilankyti picerijoje ir paragauti skanių picų. Dovanas įteikė „CAN CAN pizza“ atstovė Nerija Šeimienė.

Žaidėjų sveikata čempionato metu rūpinosi Vilkaviškio rajono sveikatos priežiūros specialistė Rasa Stumbrienė.

Šventės dalyviams ir žiūrovams  Lietuvos masinio futbolo asociacija įsteigė įvairių futbolo prizų ir suvenyrų, o judėjimas „Moterys už futbolą“ moterims, palaikiusioms futbolo žaidėjas aikštelėje, įteikė marškinėlius „Moterys už futbolą“. Futbolo šventės dalyviams buvo įteikti  žurnalai „60+“, kuriuose galima rasti daug įdomios ir naudingos informacijos.

Čempionatą organizavo futbolo entuziastai: Marius Mastauskas (Zapyškis), Povilas Melnykas (Keturvalakiai), Viktorija Svirupskytė-Urkienė (Gižai), Martynas Karpavičius (Ringaudai). Renginį padėjo organizuoti futbolo žaidėja Ugnė Šmitaitė, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Biskienė.

Dėkojame Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorei Violetai Šaukščiuvienei, palaikančiai futbolo iniciatyvas ir atveriančiai mokyklos duris futbolo entuziastams.

Nuotraukos Viktorijos Svirupskytės-Urkienės.

Straipsnio autorė Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro pavaduotoja ugdymui Aušra Biskienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS