Neįgaliesiems

Ketvirtadienį startuos moterų Baltijos taurės turnyras

Jonavoje ir Alytuje šį savaitgalį karaliaus moterų futbolas. Šių miestų centriniai stadionai priims Baltijos taurės turnyrą, o Lietuvos rinktinė savo žygį pradės nuo dvikovos su Latvija.

Balandžio 10 dieną vyks pusfinalių rungtynės. Alytuje nuo 16 valandos susirungs Farerų Salų ir Estijos komandos, o Jonavoje nuo 18 valandos vyks Lietuvos ir Latvijos rinktinių akistata. Finalinės rungtynės dėl prizinių vietų vyks birželio 13-ąją.

Žiūrovams įėjimas į visas turnyro rungtynes yra nemokamas, pateikus bilietą. Jį atsispausdinti elektroniniu ar fiziniu pavidalu galite šioje nuorodoje.

Rinktinė tikisi pratęsti pozityvų 2021-ųjų sezoną

Lietuvos rinktinės branduolį sudarys žaidėjos, įgijusios patirtį 2019–2020 metų atrankos varžybose į Europos čempionatą bei šiemet sėkmingai pasirodžiusios tarptautiniame turnyre „Our Game“ Armėnijoje.

Pažymėtina, jog 2021 metus Lietuvos rinktinė pradėjo pozityviai. Mūsiškės iškovojo pergalę 1:0 prieš Jordaniją, pagerindamos rinktinės įvarčių rekordą nugalėjo Libaną 7:1 bei sužaidė lygiosiomis 2:2 su turnyro šeimininke Armėnija. Užėmusios „Our Game“ turnyro pirmą vietą lietuvės įgijo dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir kelia sau ambicingus tikslus.

Mildai Liužinaitei įteiktas „Our Game“ turnyro trofėjus (Armėnijos FA nuotr.)

„Po turnyro Armėnijoje pasikrovėme teigiamų emocijų ir varžybinės atmosferos, išsigrynino kaip norime žaisti ir atakuoti. Manau, jog tai galėsime parodyti artimiausiose rungtynėse su panašaus pajėgumo ar pranašesnėmis varžovėmis. Žinoma, netrūks kovos, reikės aktyviai gintis ir pulti, bet mūsų išsikelti tikslai yra aukščiausi. Kovosime dėl pirmos vietos“, – teigė rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė.

Tarptautinis moterų futbolas pirmąkart įtrauks Jonavą

Turnyrą rengianti Lietuvos futbolo federacija džiaugiasi, jog Lietuvos ir Latvijos moterų rinktinių dvikova taps tarptautiniu „krikštu“ atnaujintam Jonavos miesto stadionui. Po rekonstrukcijos stadionas talpina iki 2 tūkstančių žiūrovų.

„Nors Jonavos centrinio stadiono renovacija užtruko, džiaugiamės, kad pagaliau ji buvo baigta ir miesto futbolo sirgaliai vėl galės lankytis pagrindiniame miesto stadione bei palaikyti mūsų moterų rinktinę“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Alytaus ir Jonavos stadionai ateityje gali priimti dar daugiau tarptautinių moterų futbolo rungtynių. Teisę Lietuvoje surengti 2024 metų Europos merginų U-19 čempionatą pelniusi LFF planuoja, jog šios varžybos vyktų Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir Jonavoje.

Žiūrovai laukiami Jonavos centrinio stadiono tribūnoje

Varžovių rinktinėje – legionierių desantas

Pirmose rungtynėse lietuvės rungsis su Didzio Matiso treniruojama Latvijos rinktine. Varžovių gretose – 23 futbolininkės, tarp kurių 7 žaidžia užsienio klubuose.

Lietuvos moterų futbolo bendruomenei gerai pažįstamos gynėja Anastasija Ročanė ir saugė Karlina Miksonė, šiemet žaidžiančios Šiaulių FK „Gintros“ komandoje. Lietuvišką istorijos puslapį buvo atvertusi ir saugė Tatjana Baličeva, 2016 metais atstovavusi Gargždų „Bangai“, o dabar žaidžianti Rygos FS komandoje.

Net 4 latvių žaidėjos rungiasi Islandijos IBV „Vestmannaeyjar“ komandoje: gynėja Eliza Spruntulė, saugė Viktorija Zaičikova, puolėjos Lana Osinina, Olga Ševcova. Saugė Renatė Fedotova atstovauja Austrijos FC „Wacker Innsbruck“.

Latvijos futbolo viltis – Sandra Voitanė – gali pasigirti patirtimi elitinėse Europos futbolo pirmenybėse. Pasibaigusiame Vokietijos „Bundesliga“ čempionate latvių saugė atstovavo SV „Meppen“ komandai, tiesa, joje žaidė epizodiškai.

Latvijos moterų nacionalinės rinktinės treniruotė (Latvijos FF nuotr.)

„Latvijos žaidėjos, kaip komanda ir individualiai, yra gerai pažįstamos tiek mūsų žaidėjoms, tiek treneriams. Esame gavusios detalios informacijos apie kiekvieną futbolininkę, jų pagrindines silpnybes. Tai, kad daug latvių pastaraisiais metais žaidžia užsienio lygose, prideda joms patirties ir gali sukelti daugiau iššūkių mums. Kadangi iš esmės gerai pažįstame šitas žaidėjas, manau rungtynėse viskas priklausys nuo to, kiek kas jėgų atiduos ir kiek protingai sužais“, – mintimis pasidalino Milda Liužinaitė.

Visas moterų Baltijos taurės turnyro tvarkaraštis:

Birželio 10 diena (ketvirtadienis)

16:00 val. Alytaus stadione: Farerų Salos – Estija;

18:00 val. Jonavos stadione: Lietuva – Latvija;

Birželio 13 diena (sekmadienis)

12:00 val. Jonavos stadione: Rungtynės dėl 3 vietos;

14:00 val. Alytaus stadione: Rungtynės dėl 1 vietos.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS