Neįgaliesiems

Ketvirtadienio rungtynės – rinktinės jau lankytame stadione

Lietuvos rinktinė jau ketvirtadienį stos į kovą su Gibraltaro komanda.

Tai – pirmosios iš dvejų numatytų rungtynių dėl išlikimo ateinančio sezono UEFA Tautų lygos C divizione. Dvikova startuos ketvirtadienį 21.45 val., tiesioginė transliacija bus pasiekiama TV6 kanalu ir VIAPLAY platformoje.

Tuo tarpu atsakomasis susitikimas vyks kovo 26 dieną, nuo 19 valandos Kauno Dariaus ir Girėno stadione, bilietus į šį mačą įsigyti galite paspaudę čia. 

Pirmasis susitikimas vyks, iš esmės, neutralioje aikštėje – „Estadio Algarve“ stadione Portugalijoje. Gibraltaras dėl UEFA reikalavimų negalėjo lietuvių priimti savo šalyje, o kaip alternatyvų stadioną pasirinko aikštę Portugalijoje.

Algarvės stadionas buvo pastatytas 2003-ųjų rudenį specialiai 2024-ųjų Europos čempionatui, kuris vyko būtent Portugalijoje. Tąsyk stadione įvyko trys turnyro susitikimai – du grupės etape bei vienas ketvirtfinalyje.

Anksčiau šiame sezone savo rungtynes reguliariai žaidė tokie klubai, kaip „Farense“ ar „Louletano“, tačiau dabar stadionas daugiausiai naudojamas išskirtinais atvejais ir konkrečiai rinktinių rungtynėms.

Kartas nuo karto čia sužaidžia Portugalijos rinktinė, o kartais šį stadioną būtent pasirenka ir Gibraltaro komanda.

Įdomu ir tai, kad šiame, 30 tūkstančių sirgalių talpinančiame stadione, Lietuvos rinktinė praeityje jau yra žaidusi – čia lietuviai rungtyniavo 2019-ųjų rudenį, kai būtent čia lietuvius Europos čempionato atrankos rungtynėse priėmė portugalai.

Mačas tąsyk svečiams nesusiklostė – šeimininkai savo pranašumą įrodė rezultatu 6:0 ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Įdomu, kad net keli Lietuvos rinktinės futbolininkai, kurie ruošiasi ketvirtadienio rungtynėms, buvo ir sudėtyje 2019-aisiais. Tarp tokių – Fedoras Černychas, Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka ir Edvinas Girdvainis, kurie žaidė nuo pirmų minučių, o taip pat – Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Justas Lasickas bei Giedrius Matulevičius, kurie arba liko ant atsarginių suolo, arba kilo į aikštę po keitimo.

Tuo tarpu Gibraltaras čia sužaidė visą praėjusių metų ciklą atrankoje į birželį startuojantį Europos čempionatą. Grupėje būsimi mūsiškių varžovai sutiko Prancūzijos, Graikijos, Airijos ir Nyderlandų rinktines, tačiau per ketverias „namų“ rungtynes nepelnė nė taško, neįmušė nė įvarčio, o jų bendras įvarčių santykis buvo 0:16.

Įdomu tai, kad šiame stadione buvo pasiektas unikalus rekordas – 2021-ųjų rugsėjo 1 dieną vykusiame mače tarp Portugalijos ir Airijos Cristiano Ronaldo įmušė savo 111 įvartį su Portugalijos rinktinės marškinėliais ir tapo rezultatyviausiu visų laikų rinktinių futbolininku.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS