Neįgaliesiems

Klaipėdoje – pasaulio moterų futbolo čempionato atgarsiai

Penktadienį prasidėjo 2023–2024 metų sezono LMFA Lietuvos mergaičių futbolo čempionatas, kurio pirmosios rungtynės praūžė Klaipėdos futbolo mokyklos stadione.

Šiame sezone čempionate varžysis 20 komandų, kurios savo kelią pradės nuo pasirodymo Pietų-Rytų ir Šiaurės-Vakarų regioninėse grupėse.

Rugpjūčio 25 dieną Klaipėdos FM ir Minijos FA iš Kretingos džiaugėsi dviem pergalėmis, o tarpusavyje šios komandos sužaidė lygiosiomis. Plungės FK „Babrungas“ pelnė pergalę prieš Gargždų FK „Banga“ bendraamžes.

Varžybas stebėjusi turo koordinatorė, Klaipėdos FM trenerė Lina Kaselytė džiaugėsi, kad mergaitės atsakingai ruošėsi čempionatui bei įgijo dar daugiau įkvėpimo siekti savo futbolo svajonių, stebėdamos FIFA moterų pasaulio čempionatą.

„Kadangi su mergaitėmis iš atostogų grįžome pakankamai anksti – rugpjūčio pradžioje. Turėjome 3 savaites ruoštis pirmąjam turui, merginos po atostogų visada grįžta pailsėjusios ir išsiilgusios futbolo, todėl smagu su jomis dirbti. Ypač džiugu, kad po vasaros atostogų visos merginos grįžo sportuoti, nebuvo jokių pabyrėjimų ar pratęstų atostogų pas senelius. Smagu, kad keičiasi ir tėvų požiūris į mergaičių futbolą – jie supranta, kad jei prasideda treniruotės, tai, vadinasi, reikia eiti sportuoti.

Kaip bebūtų stebėtina, Pasaulio čempionato poveikis tikrai tebejaučiamas! Kasdien sulaukiame skambučių su klausimais, ar galima atvykti išbandyti futbolą. Finalą komanda stebėjo per telefoną prieš treniruotę ir vis merginos klausė koks rezultatas bei panašiai. Ypač vyresnės merginos stebėjo FIFA moterų pasaulio čempionatą ir diskutavo, kuri komanda stipresnė, kuri žaidėja labiau išsiskyrė ir, manau, giliai širdyje vylėsi, kad kada nors pamatys ir Lietuvos rinktinę tokiame aukštame lygyje“.

Visų Lietuvos mergaičių futbolo čempionato rungtynių statistika bus pateikta www.lietuvosfutbolas.lt svetainėje.

Klaipėdos futbolo mokyklos nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS