Neįgaliesiems

Klaipėdos I lygos pirmenybėse triumfavo debiutantė „Krantona“

FINALAS

„Titanic“ – „Krantona“ 3:3 (2:2) (baudiniai – 9:10) 

Šeštadienį vakare įvyko Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I-os lygos finalo dvikova, kurioje rungtyniavo pirmą kartą į finalą patekusi „Titanic“ komanda ir pirmenybėse debiutavusi „Krantona“.

Pirmojo kėlinio pirmoji pusė sėkmingesnė buvo „Krantonai“, kuri iki kėlinio vidurio įgijo dviejų įvarčių persvarą (2:0) – Neilui Urbai perėmus kamuolį ir smūgiavus į vartus, vartininko atremtą kamuolį į vartus pasiuntė Arnoldas Nausėdas (1:0), o dar po kelių minučių Erikas Vainoras prasiveržė kairiuoju aikštės kraštu ir „Titanic“ komandos vartininkui nepavyko atremt i jo smūgio į artimąjį vartų kampą (2:0).

Antroji kėlinio pusė palankiau klostėsi įsižaidusiai „Titanic“ ekipai ir jai rezultatą sušvelninti pavyko, kai Martynas Bučas perėmė kamuolį netoli aikštės centro ir pats atlikęs reidą link vartų atliko sunkiai atremiamą tikslų smūgį (1:2). Likus keliomis minutėms iki kėlinio pabaigos „Titanic“ komandos vartininko pradėtą ataką vos po poros perdavimų įvarčiu užbaigė Andrius Jotko, kurio įvartis išlygino rezultatą (2:2).

Antrajame kėlinyje komandoms pasiekti įvarti darėsi dar sunkiau, nes abi jos didesnį dėmesį skyrė savo vartų saugumui nei puolimui. Vis gi įsibėgėjus antrajam kėliniui „Titanic“ komanda persvėrė rezultatą, kai suklaidinęs savo varžovą įvartį įmušė Vytas Kurmis (3:2).

Iš pirmaujančios komandos pralaiminčioje padėtyje atsidūrusi „Krantona“, per likusį rungtynių laiką visomis pastangomis bandė bent išlyginti rezultatą ir tai jai pavyko likus 8 minutėms iki finalinio švilpuko. Netoli „Titanic“ komandos baudos aikštelės buvo įžaistas kamuolį, „Krantonos“ ataka buvo nutraukta pražanga baudos aikštelėje ir prie 6 metrų atžymos stojęs Erikas Vainoras atstatė pusiausvyrą (3:3).

Pagrindiniam rungtynių laikui neišaiškinus nugalėtojo, komandoms teko viską aiškintis baudinių serijoje. Atlikus ekipoms po penkis smūgius, abi komandos smūgiavo be klaidų (5:5). Tik po kartą komandos suklydo ir po visų rungtynėse žaidusių po dešimt žaidėjų atliktų baudinių. Ir tik smūgiuojant vienuoliktuosius baudinius, kai jau teko žaidėjams pradėti smūgiuoti po antrą kartą, „Krantonos“ baudinys buvo tikslus, o „Titanic“ komandos žaidėjo baudinys buvo atremtas (10:9). 

Tad „Krantona“ komandos debiutas pažymėtas triumfu ir įsimintina pergale I-os lygos finale.

Rungtynės dėl III-os vietos
„Klaipėdos Universitetas“ – „KUSK-Miško Pasaka 6:4 (1:2)

Trečiadienį vakare buvo sužaistos Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I lygos rungtynės dėl III-os vietos, iki kurių pirmojo kėlinio vidurio „KUSK-Miško Pasaka“ Andriaus Marcinkevičiaus ir Žymanto Butkaus įvarčiais sugebėjo įgyti dviejų įvarčių persvarą (2:0). Dar iki pertraukos savo žaidimą spėjusi pagerinti „Klaipėdos Universiteto“ komanda po tikslaus Aurimo Skurdelio baudos smūgio sumažino savo atsilikimą 1:2, o įpusėjus antrajam kėliniui tas pats Aurimas Skurdelis išlygino rezultatą (2:2). Kiek vėliau „Klaipėdos Universitetas“ per porą minučių įgijo dviejų įvarčių persvarą – po varžovų pražangos Tomo Tamošausko įžaistą kamuolį į vartus pasiuntė Donatas Surblys (3:2), o dar po minutės pats Tomas Tamošauskas aikštės viduryje nutraukęs varžovų ataką, atliko reidą link vartų ir padvigubino „Klaipėdos Universiteto“ persvarą (4:2). 

Likus kelioms minutėms rezultatyviausias Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I lygos žaidėjas Donatas Navikas savo 21-uoju įvarčiu atrodė jau įtvirtino savo komandos pergalę, bet su tuo nebuvo linkusi susitaikyti „KUSK-Miško pasaka“ ekipa, kurios vartininkas Rimantas Bogužas netrukus realizavo 6 metrų baudinį, o dar po minutės Žymantas Butkus įvarčiu užbaigė greitą ataką ir sumažino atsilikimą iki minimumo (4:5). Jau sekančioje atakoje rezultatas galėjo tapti lygus, bet Žilvino Kymanto smūgiuotas kamuolys skriejo į virpstą, o per paskutinę minutę „Klaipėdos Universitetas“ dar vienu Donato Naviko įvarčiu įtvirtino savo pergalę bei septintus metus paeiliui patenka tarp I-os lygos prizininkų.

Rezultatyviausiu žaidėju Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių I-oje lygoje tapo Donatas Navikas (“Klaipėdos Universitetas” – 22 įvarčiai), o komandų vadovai geriausiu I-os lygos žaidėju išrinko Eriką Vainorą (“Krantona”).

 

Žemiau pateikiame finalo rungtynių ir rungtynių dėl III vietos statistiką:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS