Neįgaliesiems

Klubinio futbolo ateities gairėse – pasikeitimai dėl jaunimo ugdymo ir legionierių

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK) priemė strateginius sprendimus dėl klubinio futbolo ateities gairių. Po diskusijų su klubais sutarta vis didesnę reikšmę skirti jaunųjų futbolininkų ugdymui ir pakoreguoti legionierių statusą bei jų limitą.

Legionierių statuso pasikeitimai

Rugsėjo 30-ąją Utenoje LFF VK nariams pristatytas jaunimo ir užsienio žaidėjų integracijos planas profesionaliems aukščiausios lygos klubams. Iki šiol bendru sutarimu užsienio pilietybę turintiems žaidėjams buvo taikomas šešių legionierių limitas. Toks sutarimas galiojo paskutinius tris sezonus.

Po diskusijų su klubų atstovais prieita prie naujo konsensuso. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos (ES) teisės principus ir klubų siekius būti konkurencingesniems tarptautiniame lygmenyje, ES piliečiams ribojimai nebus taikomi, tačiau kitų šalių piliečių skaičius iki 2019-ųjų sezono ekipų paraiškose sumažės (nuo 6 iki 4). Po trejų metų mažės ir į paraišką čempionatui įtraukiamas žaidėjų skaičius – jį planuojama mažinti nuo 30 iki 25.

Dėmesys jaunimo ugdymui

Savo ruožtu klubai turės skirti vis didesnį dėmesį jaunųjų Lietuvos futbolininkų ugdymui. Nuo kito sezono A lygos klubai turės įtraukti į savo paraišką čempionatui bent keturis jaunus (iki 21 metų) žaidėjus. Šis skaičius palaipsniui didės iki 7. Tarp šių žaidėjų, po kelių metų pereinamojo laikotarpio, klubų paraiškose turės būti bent du klube išugdyti žaidėjai (ne mažiau kaip 3 metus) ir šis skaičius ateityje taip pat didės.

Siekiant šių tikslų pakoreguotos ir licencijavimo taisyklės. Aukščiausioje lygoje nuo 2018-ųjų (Pirmoje nuo 2019-ųjų) klubai privalės turėti nustatytą skaičių jam priklausančių jaunimo komandų nuo 15 metų amžiaus, o jų susiejimo su kitais klubais praktiką bus galima taikyti tik tarp jaunesniųjų. Taip pat klubų jaunimo ugdymo struktūros bus sertifikuojamos ir turės atitikti skirtingų pakopų reikalavimus.

Naujovės taisyklėse ir nuostatuose

LFF klubų licencijavimo taisyklėse atlikta ir kitų pakeitimų. Pirmos lygos klubams įvedama finansinė stebėsena dėl įsipareigojimų darbuotojams ir žaidėjams sezono metu – birželį ir rugsėjį. A ir Pirmos lygos klubai turės pateikti strateginį veiklos planą – savo ilgalaikę viziją.

Siekiant gerinti treniruočių sąlygas visuose regionuose, aukščiausios lygos klubai turės užtikrinti, jog jo komandos treniruočių procesui galės naudoti standartinių matmenų dirbtinės dangos aikštėmis.

VK posėdyje taip pat buvo svarstyta 2017 metų LFF Varžybų organizavimo koncepcija. Pagal ją numatomas žaidėjų registracijos ir tvarkaraščio, bendrų nuostatų ir drausminės praktikos centralizavimas. Siekiant šių tikslų jau pakeista jaunių ir vaikų futbolo sezono sistema – nuo kitų metų šios varžybos vyks kalendoriniu principu.

Taip pat VK nariai patvirtino pakoreguotus Elitinės U-19, Elitinės U-17 lygos, LVJFA Pirmosios ir kitų LVJFA 11×11 (U-19 II, U-17 II, U-16 II, U-15 II, U-14 II) lygų pirmenybių nuostatus. Juose numatyta, jog nesant medicinos darbuotojų rungtynės negali būti pradedamos. Pakeisti ir LFF Paramos fondų nuostatai – juos papildė moterų futbolui vystyti skirtas fondas Moterys už futbolą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS